Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet kb. egy...

Mennyibe kerülhet kb. egy 2*1,5 méteres részen befalazni egy ablak helyét? Muszáj ugyanazzal az anyaggal? Építőanyag: ytong vagy gázszilikát volt eddig

Figyelt kérdés

Érdekelne, kb. mi lenne a reális ár (ami nem túl drága).

Építőanyagokat helyszínre tudom szállítani autóval.



#kőműves #YTONG #gázszilikát #falazás ár #fal falazás
márc. 13. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Bontott tégla is jó lehet.
márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon szoktak erre figyelni Magyarországon a tapasztalataim szerint, külföldön meg nem tudom, mert nincs benne tapasztalatom. Igazság szerint ugyanazzal az anyaggal kellene vagy legalább egy, az eredeti fallal megegyező hőátbocsátási tényezővel rendelkező téglával kellene befalazni, mert ellenkező esetben hőkülönbség alakul ki, a két fal között, hidegpont lehet emiatt. Szóval ha Ytong a fal, akkor lehetőleg azt vegyél ehhez és nem gondolom, hogy ehhez feltétlen kell hívjál egy kőművest, falazni bárki tud, csak nem tud bárki olyan gyorsan, mint egy kőműves, de hát ez nem egy nagy munka...

Egy a lényeg, a meglévő falba kösd be a befalazott szakaszt. Nem muszáj minden sort bekötni, most ezzel nyilván egy építész vitatkozna, de nem muszáj. Elég minden 3. sort, de az első sort kösd be, úgy kezd. Ehhez a meglévő falat megkell vésni, jobbról-balról 1-1 fél téglányi hosszt kivésel és így kötöd be a falat, hogy oda kvázi "betolod" az új téglát falazóhabarccsal együtt természetesen. Belehet kötni akár vassal is és úgy vésni nem kell annyit. Ehhez az kell, hogy leraksz egy téglát, annak magasságát megjelölöd a meglévő falon, abba egy kb. 2cm-el a jelölés alatt befúrsz, beleütöd a vasat, jobbról-balról, legalább 20cm-t lógjon ki a falból, az Ytongba kaparsz a vas elhelyezkedése mentén egy hornyot és alátolod a téglát. Ezt is elég minden 3. sornál megtenni. Egy a lényeg, hogyha nem jön ki egész téglára az utolsó sor, akkor igyekezz azt úgy faragni, hogy belehessen szorítani. Erre jó módszer az is, ha a téglát miután méretre igazítottad, deltába vágod. Értsd két sarka között húzol egy átlót és elvágod annak a mentén így a magassága tulajdonképpen állítható lesz, széthúzod csökken, összetolod nő a magassága.

márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még abból sem lesz baj ha nem kötöd be ezt a kis falat úgy bevésve. Minden második sor fugánál befúrsz két betonvasat esetleg. Én falaztam be terasz ajtót otthon már vagy 12 éve, nem kötöttem be, és semmi baja.
márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előfordul, hogy megreped, ez változó. Azért illik bekötni.
márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!