Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne egy ilyen...

Mennyibe kerülne egy ilyen házat építeni?

Figyelt kérdés
[link]

márc. 17. 00:31
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

A ház kb 600000/m2 + bútorok, a terkő 30000 ft/m2, medence kb 8 millió

+ Telek

márc. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a beépített anyagokat nézzük, nem csak a bútorokat, akkor itt jóval többről van szó, mint 600e/m2, 1-1.2 millióra tenném a m2 árat.

Tucatház egyébként, főleg a briteknél, nálunk is már van szépszámmal ilyen típusú ház, de náluk most épp ez van divatban. Én sikítófrászt kapok tőle. :) Ízléstelen, ocsmány. Már nem a beltér, az szép, letisztult, egyébként férfi ízlésre vall, maga a ház összképe küllemre ami nagyon nem az én világom, engem nyomaszt. Nekem ez ipari jellegű, esetleg irodaház lehetne, nem otthon. Briteknél az elb....ott időjárásuk mellett (van 2 hét nyár) ez éppen elmegy, de ha nálunk állna ez a ház így, egy az egyben ugyanez, itt nyáron nem kellene megmaradni azon az udvaron. Minden térkő, ahol lehetne egy kis fű, ott is műfű van, körbe van kerítve fejmagasságig, itt olyan mikroklíma van, úgy megül a meleg levegő, amit a térkő meg nyom ki magából, hogy a mi klímánk mellett tutira 4-5 fokkal is melegebb lenne ezen a hátsó udvaron.

márc. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tipikus amerikai, számomra felfoghatatlan léptékekben épült ház. Minek egy 4 szobás ingatlan, kb. ennyi fürdő, két mosókonyha, ekkora kiülős hely, 2 konyha, meg vagy 3 "nappali" 2-3-4 embernek? Ha pedig családról beszélünk, gyerekek mellett én csak azt látom ebben, hogy mennyi meló kitakarítani, az üvegfelületeket állandóan szép tisztán tartani, stb. Félreértés ne essék, nekem pl. nagyon tetszenek az üveg korlátok, de gyerek mellett pontosan tudom ez hány másodpercig lenne ilyen szép.

Egyébként hazai viszonylatban én is legalább a telek, plusz 1 millió/nm-t mondanék minőségi burkolatokkal és akkor még szaniterek, beépített, egyedi bútorok, udvarrendezés, medence építés, stb. Egy ekkorka kerti konyha is nyaldossa az 1-1,5 milliót itthon szerintem.

márc. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1+


Nagy lapos burkolás segéd anyagokkal 12-15000 ft/m2

Ez simán 200 m2 ház. Ha 150 m2es számoljuk a hideg burkolat padlóját 30000 ft/ m2 el.

150x30000= 4,5 m. + 150x15000=2,25 m

6,75/200 m2 = 33750 ft/m2

Szóval a burkolás szaniterezés ilyen árak mellett is megáll 100-120000 ft/m2-nél.

márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ránézésre ez olyan mint egy modern krematórium.
márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#3 Kitakarítani? :D Ne viccelj már, egy ilyen házban minimum van bejárónő. :) Nem kellene neked takarítanod, ha ilyen ház kifér bőr alól, akkor ott nem a tulajnak kell takarítani. Hogy azt meg nem tudnád elviselni (ha nem tudnád), akkor abban ugyan egyezünk, de akik ilyen házban laknak, azokkal tutira nem egyezünk.
márc. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6# Ne gondold. Éltem pár évet Amerikában. Oké, lehet hogy a stílus nem mindenhol a vadiúj, mint itt, de a méretek egyeznek. Két főnek 3 szoba, 3 fürdő, családnak mégnagyobb hodály... Sokan megtehetik a bentlakásos házvezetőnőt/takarítót/dadust, vagy akárkit, de nagyon sokan nem. Jóó, feltételezem aki ezt megveszi, az megteheti. De hányszor megy egy héten? Mert két gyerek mellett az üveg korlát maszatolása mondom hogy kb. másodpercekben mérhető, szóval ha heti háromszor jön takker, akkor is hányadék már minimum aznap este. De ez csak az én praktikus szemem. :D
márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát de nem is gondolom, tudom, látom, tapasztalom. Na ha feltételezed aki ezt megveszi megteheti, akkor miről beszélünk? Mert hogy én pont erről beszéltem, hogy itt nem kell arra gondolnod, hogy neked kell takarítanod. Ha erre van zseton, akkor takarítanod sem kell, csak az a helyzet, hogy nincs ennyi pénzed, mert ha lenne, ilyen meg sem fordulna a fejedben, hogy neked kell ezt takarítani. :)

USA-ban én nem t'om mi van, nem éltem ott, nem is érdekel mi van ott, én itt élek, ebben az országban. Azt tudom, hogy itt, aki ezt megengedheti magának az nem leszokik arról, hogy Ő takarít, az soha rá se szokott, de nálunk eddig sem kell elmenni, közel sem, ennél lényegesen "szerényebb" körülmények között is előfordul ez.

márc. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kár ennyi szót fecsérelni az egy szem megjegyzésemre. Nekem ez jutott eszembe a hatalmas üvegfelületekről, két gyerekes anyaként. Ahogy írtam, ha más takarítja is okádékul néznének ki gyerekek mellett ezek a korlátok, én pedig nem szívesen nézném. Ez az én véleményem, nem feltétlenül kell vele egyetérteni, ennyi.
márc. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!