Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Helyesen van e elvezetve az...

Helyesen van e elvezetve az esővíz a ház tővénél?

Figyelt kérdés

a képen a jobb oldalon a szomszéd a 2 kis épület ereszlefolyoját a ház tövébe vezette. A második kéoen az állitása szerint egy dréncső van a kavics alatt ami elvezeti a vizet.

Valóban ilyen mélységbe vezetnek egy dréncsövet, és az elvezeti a az esővizet?


[link]



márc. 21. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz megoldás, de illett volna geotextilbe betekerni a csövet, mert így a pici lyukak a drénen könnyen eltömődnek, és akkor nem fog működni.
márc. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én direktbe bekötöttem volna a csatornát, ha már ilyen közel van a drén. #1-es voltam
márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ha vizet eresztünk a földre, akkor a csöbe, a dréncsöbe hogyan fog belekerülni a víz? Normálba a víz azonnal utat talál magának a melybe, nem?
márc. 21. 17:41
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3!

Ha a Drèn normálisan van megcsinálva akkor a víz a kisebb ellenállás irányába fog szivárogni.

Hülye lenne a talajba menni ha van a közelben egy üres cső.

márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez egy szép és profi megoldásnak tűnik. Persze hogy tényleg az-e azt így egy képről nem lehet biztosan mondani, de elvileg így kell jól megcsinálni.

Az eső nem csak a csőben megy el, a mellette/körülötte levő kavicságy is viszi el a vizet a telek lejtése vagy az alatta levő gödör lejtése irányában. A lényeg, hogy a víz könnyebben folyjon el arra, mint amennyire könnyen bejutna a ház oldalához. a kavicsok között sokkal könnyebben megy a víz, mint a kemény, tömörebb talajba.

márc. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ertem ezt, de a dréncsövet a ház falahoz szokták rakni közvetlen es a haz tulajdonosa teszi ezt. Itt több sebböl verzik ez..mert az állítolagos drencsövet nem a ház tulajdonosa hanem a szomszed rakta le a sajat telkén. 😯😯😯. A masik hogy a drencsö nem 30 cm melyen van a tudomásom szerint, és harmadsorban, nincs, nem latni tisztitó nyilast sem, sőt az utcara nem vezethető ki. Ez nem dréncső, de ha az is akkor semmi esetre sem a szomszéd házat védi. Mit gondolsz?
márc. 21. 21:48
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"az állítolagos drencsövet nem a ház tulajdonosa hanem a szomszed rakta le a sajat telkén."

Mert lehet csak őt érdekelte, hogy ne folyon a víz a háza alá.


Nekem 2 db szikkasztó kútam van. 1,5-2 méterrel a föld alatt, és semmi nem látszni belőle, csak annyit, hogy a esőcsatorna cső bele megy a földbe. Én ezt a saját házam véldelme miatt csináltattam, a szomszédok házai nem érdekelnek.

márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mert lehet csak őt érdekelte, hogy ne folyon a víz a háza alá.


Az ő háza a csötöl kb 5m re van, a szomszédé 50 cm kb. A ház amit a képen lát az egy faház raktár


Egyebként a ház tövében helyezik el az alapnál. Nem?

márc. 22. 00:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A mellék épületet is szokás védeni a víztől...
márc. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8 Ha az alapnál helyezed el akkor mellette ott lesz a víz is és az áztatni fogja a házat is. Pont hogy az a jó ha az esővíz távolabb kerül elvezetésre, úgy ahogy a képen van egy járda szélességben.

Amúgy hogy csinálnád meg a vízelvezetést ha eleve ott van a járda?

márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!