Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha a fázis valamiért hozzáér...

Ha a fázis valamiért hozzáér a földeléshez azt érzékeli a megszakító vagy a fi relé és lekapcsol?

Figyelt kérdés

márc. 27. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Azonnal leold.
márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a "földelésnek" az áram útjába eső ellenállása megfelelően kicsi.
márc. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A fi relé az 30mah(0.03A) felett már leold.

A megszakító az meg csak a ráírt áramerősség felett(pl 16A) old csak le,azaz megszakító esetében ha fogyasztó is van előtt ami lekorlátozza az áram erősségét 16A alá akkor bizony az nem old le.

Halálos áramütés,akár már 0.5-1A-től is bekövetkezhet,ha a szíveden keresztül folyik, ekkor fibrillálni kezd(-het) a szív,és vérkeringés hiányában elájulsz,és ha nem segítenek 2-4 percen belül akkor agykárosodás, 10 percen túl meg legtöbbször halál.

márc. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

"A fi relé az 30mah(0.03A) felett már leold."

mah? Egyébként csak a 30 mA névleges kioldóáramú fi relé old le 30 mA környékén, a 100-as se, meg a 10-es se.


"ha fogyasztó is van előtt ami lekorlátozza az áram erősségét"

Egy új elektrotechnika van születőben!kiáltotta Szarumán.


"Halálos áramütés,akár már 0.5-1A-től is bekövetkezhet"

2 másodperc körüli időtartamnál elég ehhez 0,1 A is.

márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es, te géniusz... annyira király vagy hogy más véleményét fikázod, de a feltett kérdésre meg nem válaszolsz, ezt a sportot sokan űzik, csak nem tudom miért jó neki(k)

kérlek taníts, mester!

1. mah, valóban lerontottam,..mA helyes. Bocsánat!

2. A fogyasztó NEM korlátozza le az átfolyó áram erősségét? hogy hogy.. te kedves dráágassságommmm, kifejtenéd ezt?

márc. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"más véleményét fikázod, de a feltett kérdésre meg nem válaszolsz"

Csakhogy én válaszoltam. :D


"kifejtenéd ezt"

Mit kell ezen kifejteni? A zárlati áram a hálózat paramétereitől függ, akár van fogyasztó, akár nincs.

márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

zárlati áram (rövidzár) neked az..., amikor bent van egy adott áramkörben egy fogyasztó ?

uhjjjajjaj professzor úr..én nem is akarok tovább vitatkozni a nagyságod szakértelme előtt, kérlek bocsáss meg szegényes tudásom előtt, én a te hatalmas géniuszodhoz fel sem érek.

Én bunkó,..hogy is merek veled vitázni,hisz pontosan kiderült az utolsó kommentedből hogy mennyire magasan képzett is vagy.

márc. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ki beszélt arról, mikor a zárlati áramkörben van benne a fogyasztó? Az egy egészen ritka eset.

Ezek szerint te meg még kevesebbet értesz a dolgokhoz.

De már látom, te vagy az 80%-os, aki hosszú távon hozzászól elektrotechnikai kérdésekhez, csak mindig kiderül, hogy nem ért hozzá.

márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xp ali ***** válasza:
A fi relének ehhez nincs köze. Az másra van. De amit leírtál az a zárlat, arra old le a biztosíték.
tegnapelőtt 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A fi relének ehhez nincs köze."

Már hogyne lenne köze. A FI-relé testzárlatra működik.

tegnapelőtt 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!