Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A szomszéd erkélye pont a...

A szomszéd erkélye pont a hálóm mellett van, lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Én albérletben vagyok, az erkélyes lakásban a tulaja lakik. Szerencsére nincs sokat itthon, meg beszéltünk már és normális amúgy.

Igen, amikor beköltöztem, tudtam, hogy az erkélyről belátni, de akkor nem találtam aggasztónak.


Aztán ahogy haladtunk az időben, egyre inkább foglalkoztatni kezdett a dolog. Ha nyitva van a hálóajtó és a redőny nincs lehúzva, nem csak a hálóba, hanem a lakás egy aránylag nagy szegletébe belátni, ami magába foglalja a nappali egy részét, az étkező részt, és a konyha egy részét.

Az ember az otthonában úgy öltözhetne, mozoghatna, ahogy akar, de én szinte akaratlanul is számolni kezdtem azzal az erkéllyel.

Vagy a hálóajtót tartom csukva, vagy a redőnyt tartom lehúzva, ha nem akarok alsógatyában átinteni a szomszédnak. Egyéb esetben odafigyelek, mikor mit csinálok, ha nem fed redőny vagy ajtó.


Csak ezért nem költöznék el, mert nagyon jó a lakás és elég jó helyen van.

A dolgot nehezíti, hogy mindkettőnk lakása utcára néz, így a külső módosítás lehetősége korlátozott.


Milyen opciók vannak a belátás csökkentésére, esetleg megszüntetésére?


Azt valahogy nem érzem komfortosnak, hogy random odamenjek a szomszédhoz, hogy figyelj ember, variálj már valamit az erkélyeddel, hogy ne kelljen mindig felöltöznöm (sarkítok nyilván).

Akkora horderejű dolognak meg nem érzem, hogy közös képviselőhöz forduljak azzal, hogy nem akarok “”lakótársat””, főleg azt tekintve, hogy tudtam a helyzetről, mielőtt beköltöztem.



ápr. 2. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem èrtem hol látnak be. Egy ablakon ha van függöny, akkor mindig sötètebb van, ezèrt nem látni be. Este felkapcsolt villanynàl ezèrt húzod le a redőnyt.
ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Maximum az erkélyre tesztek valami bagypbb növényes ládát, felfuttattok valamit, ami takar.
ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Csipkefuggony.
ápr. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Én ha tehetem mindig meztelenül vagyok otthon. Nem érdekel, ha más belát, ennél nagyobb öröme ne legyen, hogy lát egy meztelen férfit.
ápr. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az erkély az övé, csak a saját ablakoddal tudsz kezdeni valamit. Illetve ha pattogsz, kirak és keres másik bérlőt. Úgyhogy marad a függöny. Vannak sűrűbb szövésűek is, melyeken a fény még átjön, de látni max foltokat lehet.
ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
Le lehet fóliázni az ablakot.
ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem raksz fel egy függönyt?
ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
sávrolók erre tökéletesek, sötétedés után, felkapcsolt lámpánál sem látnak be, ha úgy vannak állítva a sávok. A fényt így is beengedi, ha több fényt akarsz akkor sávosra állítod.
ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Este lehúzod a redőnyt, és meg van oldva.

Redőny nélkül a 8, meleti lakásodba is belátnak a szomszéd házból.

ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Néha nem értem az embereket.

A függönyt, rolót, ablakfóliát mind erre találták ki és nyilván te is olyan lakásban nőttél fel ahol nem csupaszon voltak az ablakok egy szál redőnnyel.

Ha nem akarod, hogy belásson a szomszédod akkor oldd meg! Mit gondolsz mi mást tehetnél? Kötelezed, hogy falazza el a tulaj a saját erkélyét vagy ne használhassa csak ha bekötött szemmel megy ki rá?

Egyáltalán hogy létezik, hogy az ablakodon nincsen függöny?

ápr. 3. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!