Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kerékpár garázsnak/tárolónak...

Kerékpár garázsnak/tárolónak milyen vastag beton alap szükséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni a biciklimnek egy garázst az alábbi méretben: 200 x 120-as beton alap, amire egy 190 x 110-es tároló épülne zártszelvényvől és trapézlemezből. Az alapot milyen vastagra csináljam? A bicaj 40 kg.

ápr. 10. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Sok függ az alaptól, alapozástól, tehát a beton alatti rétegtől. Ha az nem tömörített, hanem laza, akkor a beton se lesz a legjobb. Biztos ami biztos Tegyél a betonba egy 100mmx100mmx6mm - es betonacél hálót. 10cm beton, jó alap esetén elég. Vekonybbat nem tennék.

A betont vibrálni kell, úgy tartós lesz.

ápr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
10cm bőven elég, kerékpártárolót bevasalni se szükséges, nekem az autógarázs sincs, mégsincs rajta egy repedés se.
ápr. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
10-12 cm beton azért legyen, mert gondolom dübelezni fogod a zártszelvényt. Egy alap hálót én is tennék bele, akár a legvékonyabbat is. Viszont, ha nem szélvédett helyre kerül, arra vigyázz, hogy nehogy felboruljon.
ápr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A beton alatt föld lesz. A 200 x 120-as részt ma fogom kijelölnobés kiásni meg kizsaluzni is. Miután megvagyok az ásással jól letaposom. Ez megfelel majd tömörítésnek? Megmondol őszintén én 5 cm vastagságú alapra gondoltam, az kevés lesz? Vasalást meg egyáltalán nem terveztem bele.

Azt tervezem, hogy a betonba oldalanként 3-3 pontot valamo vasból, amikez majd a zártszelvényv szerkezetet hozzáhegesztjük és így már tutira szélálló lesz.

ápr. 11. 09:52
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Szakmailag "letaposom" módszer nem értelmezhető, de jobb mint a semmi. Leginkább kavicsos sóder rétegre kell betonozni, de ha föld hát akkor ez van.

5cm betont felejtsd el. Min. 10cm és vékony bet.acelhálóval jobb lenne. A betont tömöríteni kellene tüvibróval.

Így tartós lesz.

Ha mégis marad az 5cm betonod akkor a következő kiserletnél már tudni fogod, hogy jókat írtak itt mások és sikerülni fog. Gyakorlat teszi a mestert

ápr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
Mindenképp vasalni kell nem nagy összeg,10 cm beton pedig kell rá.
ápr. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Ez nagyon kisméretű tároló, bennem az merült fel először, hogy van-e értelme ilyen kicsit építeni.

-Ha elég ilyen pici, akkor én biztos úgy csinálnám hogy egy meglévő épület szabad oldalfalára csavaroznák fel zártszelvényből hegesztett szerkezetet, amire mehet a lemeztető, és már nem is ázik a bicikli. Esetleg plusz oldalfalak.

-Ha magamból indulok ki, nagyobb tárolót építek, legalább 2mx4m-est vagy 3mx4m-est vagy hasonlót, mert abba belefér egy csomó szerszám, polc, és egy kisebb műhelyasztal, satu vagy akár több bicikli, motor, bármi is. Akiben van egy kis barkácshajlam, meg szerelget (ahogy a T.Kérdezőről is feltételezhető - hiszen maga építené meg ezt a szerkezetet, feltételezem hegeszteni is tud) annak érdemes ezt

választania.

ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az alapot kiástam ma, 10 cm-es betonnak. A hálón még gondolkodom. Maga az alap 2,1 x 1,3 m lett. Ebbe kellene egy 1,8 x 1,1-es háló? Ennek mennyi lehet az ára?


Valamint: a betont ilyenből fogom csinálni: [link]


Ebből 2,73 négyzetméterre és a 10 cm-es vastagságú betonhoz mennyi zsák kell?

ápr. 11. 19:40
 9/14 anonim ***** válasza:
22 zsák minimum, de inkább kicsit több.
ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az alap alá kéne legalább 10cm vastag kavicsréteg, máskülönben a fagy szétfeszíti a betonodat. Esetleg ez helyettesíthető 2 réteg mezőgazdasági fóliával. Az alapot döngölőbékával le kell döngölni.

A vashálónak a teljes alapot ki kell töltenie tehát oldaltól oldalig menjen. A vashálókat 5mx2m - es darabokba lehet venni, ebből ki tudod vágni a megfelelő méretet. Bár emiatt is szerencsésebb ha nagyobbat építesz, még megteheted.

A zsákos betonból kb. 25zsák kell. Bár megjegyzem, ez kb. 4x drágább, mintha magad kevernéd cementből, sóderből, vizből, mégha 1:3-ba csinálod is. Tehát ennekk az árából 4x ekkora tároló alapját le tudnád betonozni saját keveréssel. Persze a te döntésed.

Még annyi, a beton szintjét én 5-10cm-el följebb hoznám a terepszinttől, hogy az eső ne follyon be.

ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!