Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mobilházaknál hogy van jelenle...

Bot69 kérdése:

Mobilházaknál hogy van jelenleg az engedélyezés?

Figyelt kérdés

Hogyha például egy ilyet ( [link] )

beton cölöpökre téve raknék egy telekre, az engedély köteles? áramot bele lehetne vezetni? És ti mennyire tartjátok jó ötletnek egy ilyen vázat venni, és saját kezűleg felépíteni?


kis kontextus: 19 éves vagyok, nyári munkákból spórolva szert tettem egy házra, édesapámmal felújítottuk, de közbejött az élet, így meg kell válnom tőle. ha minden jól megy kb 5millió forint hasznom lenne rajta, és ezt az összeget szeretném házba fektetni. építési engedély drága lenne jelenleg, így nem építkeznék, hanem egy ilyesmi mobilházat húznék fel, és ha anyagilag jobban állom majd, akkor építkeznék úgymond ,,hivatalosan"


Köszönöm ha végig olvastad :)



ápr. 13. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mivel mobilházban szeretnék élni.
ápr. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mikor közműre kötöd, ház lesz. A lakhatásira ugyanazok kellenek.

Mindenhol helyileg határozzák.

ápr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom a mobil házakra nem kell engedély sem.Bent van a nevében "mobil" bármikor máshová helyezhető.
ápr. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az építési engedély drága lenne?

Jelenleg egyszerű bejelentés van, nem kell engedély.

Először is beszélj egy olyan tervezővel, aki ilyenekkel foglalkozik, nem pedig egyből legyint a témára, mert valószínűleg nagyon sok tévhitet és fals infomrációt kell eloszlatni a fejedben.


De kb. a lényeg, hogy helyileg szabályozzák alapvetően az önkormányzatok, hogy ilyen építményeket hogyan lehet telepíteni.

ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!