Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A napvitorla építménynek minősül?

A napvitorla építménynek minősül?

Figyelt kérdés
Nem vagyok járatos az építésügyekben, de azt tudom hogy a telekhatártól bizonyos távolságon belül nem lehet építményt elhelyezni. (Gépkocsi beállóról lenne szó.) Mivel máshol nincs hely, ezért viharálló napvitorlára gondoltam áthidaló megoldásként. Jogilag beleköthetnek ebbe?

ápr. 25. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Építmény: építési tevékenységgel létrehozott, illetve késztermékként az építési helyszínre szállított, – rendeltetésére, szerkezeti megoldására, anyagára, készültségi fokára és kiterjedésére tekintet nélkül – minden olyan helyhez kötött műszaki alkotás, amely a terepszint, a víz vagy az azok alatti talaj, illetve azok feletti légtér megváltoztatásával, beépítésével jön létre (az építmény az épület és műtárgy gyűjtőfogalma).
ápr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor a fenti definíció alapján az vagy nem az?
ápr. 25. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom ahoz kell engedély aminek beton alapja van. Szóval ha te versz le pl 4cölöpöt rá egy tetőt az nem számít annak.
ápr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Emlékeim szerint ha betonra építesz valamit úgy, hogy a beton csak aljzat, nem alap, és az épület elbontható, csak biztonsági rögzítések kötik a betonhoz, az még csak nem is számít beépítettségnek. Oda csak letettél valamit. A gyakorlatban szerintem ha nincs oldalfal, akkor az a kis plusz árnyék, amit ráadásul nem egy folyton rosszfelé növögető fa ad, nem lesz elég egy tyúkpernél többre.
ápr. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A napernyő se számít annak.
ápr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Azt gondoltam, de ehhez azért le kell betonoznom 4 masszív oszlopot ami tartja.
ápr. 27. 19:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor az még csak egy fura kerítés, ami négy oszlop tetején van.
ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!