Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi tart több ideig? Egy...

Mi tart több ideig? Egy családi ház felújítása, vagy bővítése?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert vennék most egy családi házat vidéken. Ugyanabban a kisközségben 2 db ház van, ami az árba belefér.

Viszont az egyik teljes körűen felújítandó, illetve modernizálást igényel. A másik az felújított, de nem elég nagy, szeretném egy kisebb kamrával, egy kisebb előszobával ( mert jelenleg az udvarról belépve rögtön a konyhában találjuk magunkat, amit én szeretnék megszüntetni), illetve a fürdőszobát szeretném egy ici picit bővíteni, hogy a jelenlegi zuhanykabin helyett egy fürdőkád beférjen.


Melyik tart tovább? Mert értelemszerűen azt venném meg, ami kevesebb idővel jár, mert legkésőbb nyáron én már szeretnék beköltözni.

Illetve mondjuk az nem annyira mérvadó, de melyik a költségesebb?

Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat. Üdv


ápr. 30. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyiket teljesen szét kell verni, és újra kabelezni, csempe, stb stb stb akkor az hosszabb idő mint felhuzni 2 szobát. Legalábbis szerintem.
ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak attól függ mennyi pénzed van rá.

Ha sok pénzed van akkor bármilyen munkát elvégeznek neked pár hét alatt, hiszen a legjobb anyagokkal, eszközökkel és a kellő számú emberrel tudnak dolgozni. Ha kevesebb a pénzed akkor időben is tovább fog tartani.

Nagy a házunk, pincével együtt építettük. Az egész nyár közepén kezdődött a területen az alap kijelölésével és következő május elején már be is költöztünk. Csak azért volt ilyen hosszú idő az építkezés mert nem volt elég pénzünk és közben várni kellett, hetekre, volt, hogy 2 hónapra le is álltak a munkálatok időnként. Addig a csapat máshol dolgozott és amikor megint volt miből fizetnünk akkor jöttek és nagyon gyorsan elvégezték a következő adagot.

Ahogy 1-es is írta, itt számít, hogy pontosan mit kell csinálni. A hozzáépítésnél sem mindegy, hogy ehhez kell-e az alapozást, a ház körüli egyéb részeket változtatni - pl. arra megy-e a vízvezeték a földben, kell-e a tetőt is megbontani miatta stb.

A lényeg, mindkettő tarthat sokáig is meg elvégezhetik rövid idő alatt is. Ha találsz egy jó kivitelezőt akinek vannak emberei és őket jól meg tudja szervezni, hogy ne kelljen a villanyszerelőre várni és emiatt 3 hétig vakarózni, meg van pénzed is rá, akkor csak a beton kötésének ideje lesz ami kicsit lassíthatja a dolgokat.

ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szervezés kérdése, meg szerencs is kell hozzá ,hogy a szakik akkor érjenek oda mikor ígérik.

Nekem ~8 hónap alatt épült fel a házam, úgy hogy minden technológia száradási idő ki lett várva. Sőt a burkolatnál kivártam az 58 napos estric száradási időt is.

Az ellenpélda meg itt van pár utcányira, hogy több, mint egy éve épül a ház és még csak mostanában kezdték a válaszfalakat, azaz főfalak, és tető kész, semmi egyéb. Ők saját szervezésben csinálják és rendszeresen nem érnek oda a szakik, emiatt meg csúszik a másik szaki, aki aztán szintén nem ér oda mikorra ígéri. Amelyik meg tényleg jönne az meg nem tud. Hogyan csinálja a villanyszerelő a dolgát, ha a kőművesek nem csinálták meg a válaszfalakat, fűtés szerelővel szintén hasonló cipőben van. Sík ideg az egész család napi 24 órában.

Nekem jó generál kivitelezőm volt :) 8 hónap alatt 0 stereszes percet szereztem építkezés közben. A hidegburkolat okozott kellemetlenséget, mikor hamarabb kihozták és át kellett kucsorognom velük a szomszédhoz, majd onnan vissza pakolni a házba. Azt hittem meg döglök, meg haverom is. 2,5 tonnányi doboz, 25kg csomagokba és kb 30 métert vittük 2x.

ápr. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olcsó, pontos, gyors!

Csak kettőt választhatsz!

ápr. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2025-i nyárrol van szó, akkor mindegy, mert az idein te nem leszel kész. Tehnikailag siman megoldhato mindkettő, en ujitottam fel 2 het alatt ugy hogy mások szerint 2 honap a normális. Csak en nem koklereket hivtam.

Tovabb keresnek, de ha ez a 2 van, akkor inkabb felújítás.

A hozzáépitest nagyon konnyen el lehet rontani örökre, es ezhetrd egy eleten at a repedezett falat.

A felujjitasnal legalabb tudod hpgy mi lett megcsinalva, és hogyan.

ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bővítés mellett már inkább be lehet költözni. Más kérdés, hogy azzal kezdődik, hogy engedélyeztetni kell, hogy amit akarsz, az egyáltalán belefér-e (akkora-e a telek, annyira van a kerítéstől...) Felújítás alatt is persze be lehet költözni, de azért sokkal több pénzbe és időbe kerül és akkor kérdés, hogy lesz-e addig is konyhátok, fürdőszobátok, víz, fűtés. Viszont a végén lehet, sokkal inkább olyan lesz, amilyet szeretnél, és a hát a felújítottnál is derülhetnek ki hibák.
ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Akkor a lényeg egy jó kivételező találnom
ápr. 30. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Pénz és iparosok kérdése.Ha találsz olyan iparosokat akik tartják a vállalt határidőket,akkor minden simán megy .Építési anyagból nincs híány.
ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!