Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 16m2-es könnyűszerkezetes...

Stefikoko kérdése:

16m2-es könnyűszerkezetes háznak milyen mély sávalapot ássak?

Figyelt kérdés
Jelenleg, aki építené, azt mondta, hogy legyen kiásva 18-20 cm mélyen és közvetlen a földre két sor 15-ös zsalutégla menjen. Ezek lesznek betonvassal összekötve és kiöntve betonnal. Szerintetek? Köszönöm!

#alapozás #beton #zsalutégla #sávalap #könnyűszerkezetes épület
máj. 21. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mester mondta valószínű elég is.Mondjuk a 20 centit én keveslem.
máj. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én előtetőt építettem ház mellé. 3 oszlop tartja plusz a házra csavarozott gerenda szelemen.

Az oszlopok alatt 3 zsalukő van. a 3.nak egy része kilóg belőle.

Kb 50-60cm van a föld alatt. Trapézlemezes a teteje.

Szerintem a 20cm nagyon kevés lesz, de ha az építő garanciát vállal rá írásban meg számlával. (biztos nem fog)

máj. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Fagyhatárról még nem hallott a bácsi?

60 cm vagy talajcsavar.


Kókler.

máj. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
20 centit akar leásni? Magyarországon a fagyhatár 90 cm!
máj. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy egy alapnak mi köze a fagyhatárhoz. Ha vízvezeték lenne, akkor érteném...
máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Fagyhatárnak alapvetően az aköze hozzá, hogy az alap alatt felfagy a föld, aztán felenged, így lényegében mozogni fog, a falak pedig repedni.

Ráadásul ha 20cm-t ás ki, akkor lényegében termőföldre fognak betonozni ami szépen bomlik meg tömörödik, kimosódik.


Le kell álsni addig amíg agyagos, kemény rétegig jutnak. Az nem tömörödik tovább.

máj. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!