Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mikor éri meg a vízlágyító...

Mikor éri meg a vízlágyító berendezés?

Figyelt kérdés
Hogyan működik, van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

máj. 23. 15:08
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Van sokfèle, attól függően, hogy hova kellene.
máj. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lakóépületbe tenném. Nem ismerem, hogy működik, de nem szeretném, ha mosógép, mosogatógép, csempe stb hamar vízkövesedne.
máj. 23. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor neked központi vízlagyító kell. A BWT-t ajánlom mert jók, és azt tudjak amit állítanak róluk. Euroclear a másik nagy cég, nekem sajnos ilyenem van. Amíg jó addig jó, de a szervíz nem szereti garanciában javítani, ilyenkor mindenbe is belekötnek... Csak kifogásokat sorolják...

5-600000 ft beszerelve a kiegészítőivel. Utánna nincs többé vízkő a házban.

Havonta 1x törlöm le csapjaimat ☺️

máj. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Eredetileg nem terveztem be. A ház már szinte kész, ilyenkor hova kell tenni? Gondolom, a zuhany, a mosdó, konyha és a mosógép szeretné, hogy lágyitott vizet kapjon.

máj. 23. 21:58
 5/10 anonim ***** válasza:

A konyhába kell egy kezeletlen hideg, lágy hideg, lágy meleg ág. A többi vizes helyiségben elegendő csak a lágy víz.


Oda kell rakni, ahol a központi vízszűrő is van.

Felhasználás alapján méretezni kell a gépet!

máj. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
45%

Sztem nem èri meg. A mosogatógèpekbe van vizlágyító gyanta, ezt regenerálod a sóval ami kell. A mosógèp elè lehet bekötni oda való vizlágyítót, de a mosószerekbe is van vizlágyító a mosóhatás miatt, de egy ek.trisó hozzáadásánál nincsen olcsóbb, ès mèg tisztít, zsirtalanít is. (mosószer egyik alapanyaga)Ugyanakkor 30-40 fokon nincs vízkőkèpződès. Elektromos bojlernèl sem igazán jó a lágy víz, mert a vèdő anód kevèsbè működik, így gyorsabb lehet a bojler kilyukadása.

A csempèt csapot nèhány mozdulattal elintèzem hetente-kèthetente; spricnis flakonba van ecetes tisztítószer, nem büdös ès mindent levisz, csak egy törlès a ronggyal. De ha havonta csinálom, akkor sincs mit sikálni savazni durván. Ugyan olyan könnyű letörölni. Alacsony hőfokon amúgy is minimális a kicsapódás a vízfolt száradása miatt,könnyen letörölhető.

A gyantás vizlágyító beèpítèse drága, utána veheted a regeneráló sót hozzá. Ha RO szűrős, annak meg az ellenáramú mosása vizet fogyaszt, ami csatornába megy le.

Nem csak egyszeri költsège van, hanem folyamatos pènzkiadás.

máj. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kb 50-75 kg só kell egy családnak évente 4500-5500 között van egy zsák.

A mosogatógépbe való só évente ennél többe szokott kerülni.

Nem 0 nK° vizet kell használni hanem 5-8 nK° ra beállítani a gépet és semmibe sem tesz kárt a lágyvíz. Nem kell vízkövezni a bojlert, a gázkazán höcserélője nem tömődik el és nem kell kicserélni idővel, a sarokszelepek nem mennek tönkre a vízkőtől. A wc nem fog tönkremenni, 99%ban a vízkő okozza a hibákat a tartályba. A csövekben és a csapokban nem rakódik le a vízkő. Alapvetően minden épületgépészeti berendezés élettartama sokszorozódhat.

Mosószerből kb a fele is elegendő, hajmosás után a hajad pihe puha lesz alapból, nem kell balzsam meg hasonlók. Zuhanyzó és a csapok takarítási idejéből gyököt lehet vonni. Ha a kávé fözőbe is ezt a vizet használod akkor azt sem kell vízkövezni.

Lehet 10-15 éves intervallumot nézve megtérül a központi vizlagyító, az is lehet nem, de az életedet olyan szintek könnyíti meg, mint az automata mosógép, szárítógép, a mosogatógép vagy a mikró. Utóbbi 3 soha meg nem terülő beruházás még is megveszik az emberek, pedig lehet nélkülük élni. Akinek ez a 3 volt egyszer is az ragaszkodni fog hozzájuk.

máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A takarítás ideje nem mellékes, valóban. Egyelőre a víz keménységét sem ismerem.

Azt jogy lehet bemérni?

Ugyanakkor lehet, hogy nehéz lenne plusz egy szerkezetet besuvasztani a házba, előbb kellett volna gondolkodnom.

Az ecetes víz tökéletes a fürdőszobához.

Kompromisszumot kell kötni a költség, szabadidő, élettartam tényezők között, fogalmam sincs, hogy döntsek.

Az teljesen eretnek gondolat, hogy ezt a készüléket a vízóra aknájába telepítsem?

máj. 24. 08:05
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Kisebb helyet foglal, mint egy felültöltős mosógép, csak kicsit magasabb. Gázkazán alá be szokott férni, ha nincs ott egy indirekt tároló.

máj. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Èn úgy nèzem 3500-6500Ft egy 25kg só, amiből 2-3 zsàk kellhet elvileg.

A csövekbe sosincs vízkő,a csapok belsejèben sem sztem. Legalábbis sosem láttam, 30 èves vízrendszert szètszedve sem.( ha így volna, a társasházakba cserèlhetnèk, de nálunk abban sem volt, pedig vagy 40+ szerelès amit pár ève cserèltek) A mosógèpem fűtőbetètjèn sincsen, ugyanakkor a trisó megold mindent ha kell magas hőfokon. A wc tartályt 10 èv alatt egyszer szereltem( citromsav+ecset) A kotyogóst nem kellett vízkövezni 25 èv alatt, a presszót 3-6 havonta citromsavval megoldom. Gáz átfolyóst szintèn nem kellett 25 èv alatt, ma is jól üzemel. A 10 èves sarokszelepek is mennek, zárnak, tavaly cserèltem tányèrgumit fenn a csapba.

A csapok takarítása az a 2-3 perc nekem nem idő, így is úgyis megkell csinálni.

Nekem ezèrt nem èri meg beruházni fèlmillát. Biztos sokat ad a kènyelemhez, de nèlküle sem èr vesztesèg, nincs min problèmázni. Pedig Dunàntúlon, Szfvár,Várpalota kemèny a víz.

Ha valakinek megèri beèpíteni, akkor mindenkèpp tegye meg, a lágyított, vagy lágyabb vízzel mindenkèpp csökkenthető a víkő kicsapódása.

máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!