Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi az amit a butrolapok...

Mi az amit a butrolapok szélére szoktak ragasztani (vasalni) hogy szigeteljen?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Szigeteljen? Élvédő, műanyag,v saját mintázat.
2013. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Élvédő fólia, vasalóval rávasalod és kész, a felesleget körbevágod, óvatosan megcsiszolod finom papírral és kész.
2013. jún. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lilluli0361 válasza:
Préselt bútorlapból készült bútornál élfóliát ragasztunk vagy vasalunk a méretre szabott lapra. Az élfólia megegyezik azzal a fóliával,amit az etázs sajtóban préselt "pozdorja" vagy rétegelt lapra gyárilag ragasztanak vagy kasíroznak. Gyárilag a különféle felületkezelés(pl. polisztorl) csak ezután következi, ami legönbölyíti az éleket.
2013. jún. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Élfólia, illetve élfurnér, a bútorlaptól függően.
2013. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
abs
2013. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
kandi vagy kant
2013. jún. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban az élfólia a szokásos megoldás, amit rá kell vasalni a bútorlap élére. Sajnos, sokszor ez a megoldás sem tökéletes, nyilván Te is láttál már olyant, hogy egy konyhai munkalap az illesztésnél vagy az élfóliánál felpúposodik, ha rendszeresen víz éri. Ennek elkerülésére én a bútorlap szélét be szoktam kenni (itatni) valami impregnálószerrel (régebben Xylamont használtam, amit mára talán kivontak a forgalomból, de a festékboltban biztos tudnak ajánlani valamit), majd ennek megszáradása után vasalom rá az élfóliát. Természetesen az élfóliázás nélküli bútorlap illesztéseket is érdemes beitatni.
2013. jún. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!