Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 100 méter magas,5x5 méter...

100 méter magas,5x5 méter alapterületű vasbeton tartóoszlop (kis lépcsőházzal) felépítése mennyibe kerülhet nagyjából?

Figyelt kérdés

A szélesség/hosszúság változhat, a magasság nem.


Körülbelüli árak érdekelnek, természetesen nem kell egzakt összeg.


(Pusztán kíváncsi vagyok, nem több).



2013. jún. 21. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:

És mi kerülne a 100 méteres tartóoszlop tetejére?



Van valamilyen elképzelés? Ha mondjuk zsalutéglából készül, és így van kiöntve betonnal, akkor is csak a beton 15.000.000Ft biztosan van. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb betonszivattyú 40-50m magasságig képes feljuttatni a betont. Szerintem ehhez már kelleni fog egy kisebb toronydaru, és betonelemekből lehet összerakni. Nem olcsó mulatság, az biztos.

2013. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak egy kisebb lakás semmi extra. Akkor jóval olcsóbb lenne egy talajszinttől 50-100 méterre magasodó dombra építeni egy 50 méter magas pillért, mint egy 100 méteres mesterséges vasbeton oszlopot?
2013. jún. 21. 15:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyságrendekkel olcsóbb lenne. De ha egy kisebb lakás lenne, akkor akár egy 10-20m-es oszlop is elég lenne. (ha csak nincs valami határozott oka a nagy magasságnak. És nem is biztos, hogy elég az 5*5-ös oszlopvastagság.
2013. jún. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Te jó ég... Három darab tartóoszlopot képzeltem, enyhén rézsútosan, melyek közül csak egyben futna végig egy kisebb (lehető legegyszerűbb) lépcsősor, a költségeket minimalizálva. E miatt gondoltam, hogy elég az 5x5, hisz lenne belőle három.


Kellene a nagy magasság, vagyis ami részben ide vonzaná az embereket. A három pillér között pedig szabad kilátás nyílhatna "lefelé" is, egy masszív teherbíró üveg, vagy plexi felületnek hála.

2013. jún. 21. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

A három tartóoszlop már valószínűleg elég, de mivel úgyis terveztetni kell, a mérnök megmondja pontosan.


Így már látom magam előtt egy hasonló építmény körvonalait. Látványnak nem utolsó az biztos. Én nem feltétlenül lépcsőt használnék, hanem legalább mellé egy felvonót is. Azért nem lenne kellemes megmászni naponta 50-100 métert, ha lakás, azért, ha meg látogatók lennének, akkor meg azért.

2013. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100 m? A budapesti gerincmagasság lakóövezetben 7-12 m... A Szent István bazilika 100 m, attól magasabbat nem engednek építeni. Ezért nincsenek felhőkarcolók a városban, mert bár építettek volna, egyszerűen nem lehet. Vidéken nem tudom...
2013. jún. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Komolyan azt gondoltad, hogy nem tudom miért nincsenek gigantikus épületek a fővárosban? Teljesen természetesen vidékre gondoltam (ahol vidék = dombok, völgyek, (majdnem) érintetlen táj), ahol nem zavar senkit sem.
2013. jún. 27. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Gyenge saccolással 100-200 millió Ft közé tenném.

Csak a beton ~20%-os kitöltés mellett 22,5 mFt+áfa, az alapozás ennek többszöröse is lehet, +vasalat, munkadíj...

2013. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót!
2013. júl. 23. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!