Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtér beépítésnél a padlózat...

Tetőtér beépítésnél a padlózat betonozása hogyan működik?

Figyelt kérdés
Kell aládúcolni a földszinten? Laikus vagyok, de ha csak rányomják a betont akkor nem szakad le az egész födém? Van valami speciális technika?
2013. jún. 23. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdésedet.

Arra gondolsz amikor van az I gerenda benne a béléstestekkel és annak a tetejének a betonozására gondolsz?

2013. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Statikust kell megkérdezni, hogy a falak elbírnak-e egy betonpadlót! Addig semmiképpen ne kezdj betonozni.
2013. jún. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hajópadlót favázon biztos elbír.
2013. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk jó lenne tudni milyen padlásfödémed van. Egy gerendás-béléstestes födém elég nagy teherírású, de ott sem árt statikus véleménye, hogy mennyi tartalék van a falakban, stb.


De pl egy fa födémen nincs akkora teherbírás, olyan esetben meg szükséges a födém megerősítése, vagy akár egy teljesen új födémet kell készíteni a meglévő felett. Rengeteg megoldás van rá, de laikusként a legjobb ha építészre bízod a dolgot.

2013. jún. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, betongerendák vannak béléstesttel, 30-as Ytong téglákból a falak, és erre szeretnénk betonozni. Persze, nem kezdeném el magamtól, csak fogalmam sem volt merre induljak. Szóval akkor statikus mindenképpen kell, akkor itt kezdem. Köszönöm!
2013. jún. 24. 21:29
 6/8 anonim válasza:
Az attol fugg.Ha konnyu betont használsz, kavics helyett polisztirol gyongyok vannak benne, azaz hungarocel szemcsék, abban az esetben nem kell a fodszínten dúcolást végezni. De ha betonozol, rendes betonnal
2013. jún. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
bocsi elobb elkuldtem. Szoval ha rendes beton: Le kell tisztítani a teruletett utána:hungarocel 2 cmes minimum az egész betonozni kivánt felulet alá. Válaszfalak és fofalak lábazatánál perem szigetelés.Ez olyasmi anyag amit parketta alá szoktak lerakni, csak vastagabb. kb 1 cmes. Ezt a hungarocel lerakásaval egyutt kell csinálni, meg betonozás elott. Uána az egészet lefoliázni.Majd 6 os vashalo, aztán mehet a beton. Ha polisztirol gyongyos betont használsz nikecel már nem kell alá. De a vashalo, peremszigetelo akkor is kell. ápitészmérnok vagyok, bár a diplomámat ugy vettem. Szoval kérdezz meg másokat is. :D
2013. jún. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hivj egy komuvest az megcsinálja.
2013. jún. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!