Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 1 villanyszerelési téma! Hogy...

Zolika217336 kérdése:

1 villanyszerelési téma! Hogy tudnám az alábbi dolgot kivitelezni? ( A link 1 félkész bekötési rajzot tartalmaz ) szerkessz bele ha tudod a választ.

Figyelt kérdés

Mint adott dolog 2 alternatív kapcsolóval akarok megoldani 1 lámpa felkapcsolását , de

az 2 kapcsoló közé akarok 1 db konnektort is berakni ( természetesen amiben kapcsolgatás nélkül van áram ! )

Szerintem a megoldás hogy az 1. alternatív kapcs. fázis bemenetnél +1 szál a konnektorba fázis ,onnan a 2. alt. kapcs.-ba tovább a fázis. A nullát pedig konnektorba és onnan hova ezt mér nem vágom

Előre is nagyon köszönöm a hozzáértő segítségeket !!

(Bocsi a rajzért , próbáltam illusztrálni a lépéseket a szaggatott vonallal)

[link]



2013. jún. 25. 21:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Elég gány-kókány ötlet, a dugaljnak "illendő+ külön áramkört csinálni, márcsak a a keresztmetszett-különbség miatt is!
2013. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

Az elsőnek igaza van, ha ezt egy szakképzett villanyszerelő meglátja szerintem lefordul majd a székről.

Nekem nincs végzettségem róla de én gyakorlatilag villanyszerelő mellett nőttem fel, tehát sejtem a dolgokat.

A lényeg az hogy a dugaljnak ezt a fajta megoldást felejtsd el mert ezzel csak árthatsz meg nem is szabályos ez. Külön áramkör kell neki külön kis megszakítóval a jelenlegi szabályok szerint így van ez.

Ezt felejtsd el sürgősen, nem tudom minek akarod így megoldani, de én nem tartom jó ötletnek inkább egy külön áramkört építsél ki neki, lehet jobban járnál, mert ha az elrendezés is hasonló lenne ahogy a rajzodon van akkor még annyi vésési munka sem lenne vele.

2013. jún. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha így kötöd be, akkor a lámpa folyamatosan világítani fog, mert az 1 és 2 kábellel kikerülöd a kapcsolókat :)

A fázist a betáplálástól ugyanúgy kell vinni a konnektorhoz mint a 0-t és működik a konnektor. Az 1-2 kábel nem szükséges.

2013. jún. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Csak a 2-es és a 3-as kő'. Így ok? Egyébként mikrót, mosógépet, nagy áramfelvétlű dolgokat ne dugj így bele. Telefon, számítógép, borotva ilyesmik mehetnek vele csak, ha nem akarsz tüzet.
2013. jún. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A 2 sz. vezeték felesleges, azzal csak áthidalod a kapcsolókat és állandóan világítani fog a lámpa!

Az 1, 3 rendben van, ha rendesen megkötöd!

2013. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, és egy földelést sem ártana kiépíteni a dugaljhoz!
2013. jún. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
igazad van Harkonnen! Nem a 2-es hanem az 1-es kell.
2013. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Eddig is köszi a válaszokat mindenkinek...!

(Átjavítottam a rajzot )

De mondjuk ha még is külön áramkör nélkül akarom megoldani a konnektor sorsát... ( mondtátok hogy kis teljesítményű fogyasztókkal biztonságos megoldás.


de bennem felmerült 1 dolog


De viszont amit nem írtam le eddig van 1 db 16 A-os kismegszakító ahonnan az áramforrás indul a garázsomba kb. 40 méterre földelés nélkül! sajnos ! ( a garázs fogyasztása kb.: 5-600 W világítás neoncsövekből adódik össze.. , 2 mélyhűtő ami állandóan megy ( 3-4 KW ) , + alkalmanként 1500 W ( barkácsgépek , f.nyíró ).


Szóval vissza kanyarodva az áramforrás és a garázs között akarok rákötni majd a rajz szerint

....


A 4. válaszolótól kérdezném hogy mitől csinálhatna a konnektor tüzet ?

- azért mert A VILLANYKAPCSOLÓTÓL MENNE A VEZETÉK a konnektorhoz? azaz

nem külön szállal , áramkörrel akarnám behúzni a konnektort ?

( én véleményem szerint jó lenne a rajz szerint nem lenne baleset veszélyes mivel ugyanezen az áram körön igen sok fogyasztót szolgál ki a garázsban)

de ha kell külön áramkör akkor természetesen nem éri meg a kockázatot.

Bocsi a részletes leírásér !

2013. jún. 26. 15:32
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]


Lemaradt a link

2013. jún. 26. 15:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"mivel ugyanezen az áram körön igen sok fogyasztót szolgál ki a garázsban" - Pont ezért kell neki új kör! Ha új megszakító nem is, de egy új vezetékpár igen.

A földelést se feledd, a fűnyíró miatt!

2013. jún. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!