Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Több éve lefektetett kátránypa...

Több éve lefektetett kátránypapírnak lehet még valamilyen káros kipárolgása?

Figyelt kérdés
A (Németországi) albérletem hálószobájának ablaka alatt egy lapostető húzódik, az van kátránypapírral szigetelve. Inkább ne ott szellőztessek?
2013. júl. 12. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Sosem volt káros kipárolgása! Csak a füstje okoz gondot, ha ég!
2013. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kátrány kőolajszármazék. Akkor pedig elképzelhető, hogy párolog.
2013. júl. 14. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, legyen meg a te akaratod, akkor párolog! Ezt már úgyis eldöntötted.

:D


Sürgősen költözz el, de ne csak a házból, hanem az ún. "civilizált" társadalomból is!

:)


Csak nézz körül a környezetedben mennyi kőolaj származék vesz körül!

2013. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Csak nézz körül a környezetedben mennyi kőolaj származék vesz körül!"

Már régen körülnéztem. Ezért nem szeretném még éjjel is azt szipákolni.

2013. júl. 15. 13:40
 5/6 anonim ***** válasza:

"A kátrány kőolajszármazék. Akkor pedig elképzelhető, hogy párolog."


Amihez nem értesz minek kötözködsz? Olyan vagy mint a 70 éves mamókák akik az építkezés felé tolják a kis gurulószatyrukat, megállnak és elkezdik magyarázni hogy szerintük hogy kéne építkezni.


Nem párolog, nem is szublimál a szigetelő kátránypapír.

Ha nagyon ráérsz akkor menj fel egyik nap és szagolgasd a tetőt, nem lesz semmi kátrány szaga. Nyomogasd is meg meleg időben és rájössz hogy ez egy gumiszerű "izé".

Tető kipárolgása viszont fontos, ha nem párologna ki a víz akkor lecsapódna és ázna a födém.

2013. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vettem, köszönöm. Megy zöld pacsi. Egyébként nem kötözködés volt részemről, csak szeretem tudni az érveket és ellenérveket, mert ezek ütköztetésétől jut előbbre az ember.
2013. júl. 18. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!