Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek árak mostanság, mi...

Telek árak mostanság, mi várható pár év múlva, árcsökkenés?

Figyelt kérdés

Egy városban (Tiszaújváros) szeretnénk építkezni majd és kb egy 1000 nm2-es telket vennénk, mennyi lenne az ára?

Jó helyen, kertvárosban, vagy szélén..

Néztem, de nem találtam egyenlőre ilyen telket, viszont tudnom kéne mire számítsak, mennyi pénz kell ahhoz.



2013. júl. 19. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg lassan elkezdenek felfelé kúszni az árak, mert most nagyon mélyponton vannak. Nehezen megjósolható, de nem valószínű, hogy ennél lentebb mennek az árak. Az eladók szinte kivétel nélkül alkuképesek, sokszor a meghírdetett ár, 20%-át is elengedik. Javaslom, hívj fel egy szimpatikus ingatlanirodát, nem az ördögtől valóak, legalább mutassanak néhányat, hogy informálódhass, megvenni ettől még nem kell megvenni semmit. Mondd el őszintén, hogy csupán érdeklődsz, az összeghatárt, amit rászánnál, és a környékbeli kritériumokat. Nem vagyok ingatlanos, de nekem csak jó tapasztalataim vannak, persze normálisakat érdemes kiválasztani (egy országosat dunahouse/otthoncentrum és egy helyi, kicsi lelkes céget)
2013. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 kalmj ***** válasza:
Az előttem írónak igaza van. Válság miatt most lent vannak az árak, tehát pár év múlva nem biztos, hogy ennyire olcsón kapsz telket. Mondjuk Tiszaújvárosból az elmúlt 20 év alatt 5% elköltözött, tehát olya nagyon nem lehetnek drágák a telekárak később se.
2013. júl. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Keresd az eladó táblákat , nézd a Magyar Bazárt , a helyi hirdetési újságot , az internetet , menj ki arra a területre , ahol mostanában házak épülnek , kérdezősködj , de adhatsz fel magad is hirdetést ( internet , újság ).

Lehet , hogy telket nem találsz azonnal , de több információd lesz , tisztába jössz az árakkal.


Az országos ingatlanirodákkal nekem eladóként rossz tapasztalatom van , de lehet , hogy a vevőket jobban kiszolgálják.Mindenesetre a kizárólagos szerződéseik elég szemetek.


Azt , hogy Magyarországon mi lesz pár év múlva , azt senki se tudja , mindegy , hogy ki mit magyaráz.

Elvileg felfelé kellene menniük a földáraknak , ahonnan meg elvándorolnak az emberek , ott lefelé ,viszont a föld gazdasági krízisben a pénzhez képest jobban tartja az árát.

Nem tudom.

2013. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kizárólagost nem szabad kötni, butaság. A jobb irodák nem is foglalkoznak ilyesmivel. Viszont elintéznek mindent helyetted, nem kell a földhivatalban, meg mindenütt sorban állni.
2013. júl. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!