Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tud nekem segíteni egy vízveze...

Tud nekem segíteni egy vízvezeték szerelő?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyunk. Most fogják csinálni nálunk a padlófűtést. Nem tudjuk eldönteni hogy milyen csövet vegyünk.Mindegyikből HENCO-t néztünk de mivel 1000 m kellene az egyes tételek között több 10 000 ft különbség van. A kérdés: 16x2-os vagy kell a 20x2-es .Ill ötrétegű diffúziómentes vagy vegyünk alumíniumbetétes csövet.

2013. júl. 24. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A körök hosszától függ a cső átmérője.


Mellesleg ~1,6x annyi víz kell a 20-asba, aminek a felfűtése miatt borzalmasan lassú lesz a dinamikája, így én a vékonyabbat erőltetném.

2013. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A harmadikat nem nagyon értem: az ötrétegű cső alu betétes és oxigén diffuzó mentes. Először is mit mond a szerelő? vagy házilagosan akarjátok csinálni? azt nem ajánlom mert ha nem működik.........

Én huszas csövet tekernék le, nagyobb felületen fűt, lassabban hül ki, bár tényleg kicsit lassabb.

Nem muszály Hencot venni vannak olcsobb márkák is, Haka, Wavin, Uponor, mindegyik tökéletesen megfelel, csak ne kínait vegyél.

2013. júl. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A körök 70 m-esek lesznek. Kell-e az alubetét? Gondolom azoknak magasabba nyomás és a hőfoktűrő képessége. Vagy nem? Mire jó az alubetét. Merevebbé teszi az biztos...
2013. júl. 25. 09:53
 4/12 A kérdező kommentje:
A szerelő azt mondja hogy 20-as cső de jó a 16-os is. Jó az ötrétegű de jobb az alubetétes. ????
2013. júl. 25. 10:00
 5/12 anonim ***** válasza:
A padlófűtés nem játék. A legjobbat vedd ,ezen ne spórolj,mert nagyon sokba kerülhet majd,ha bajág lenne. Lehet felverni a helységben az ajzatott. Ja és osztóval csináljátok feltétlen !!!! / minden helységbe külön a kazántól mennyen a csőhálózat /
2013. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom nem értem mit beszélsz.

Az ötrétegű cső, öt rétegből áll és a középső aluminium réteg. Tehát benne van az alu. Jó a 16 os cső, én sűrűbben tekerném, mint a 20-ast, hogy gyorsabban fűtsön.

Létezik kimondott padlófűtési cső is abban nincs aluminium de ugyanúgy jó, csak ara kell figyelni, hogy oxigén diffuzió mentes legyen. Osztógyűjtőből meg szelepest kell venni.

2013. júl. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az alubetétes nevezik ötrétegünek úgyhogy 1 dologról beszélsz. Egy és ugyanaz mindkettő csővezeték,és oxigén diffúzió mentesek ezek.

Van minőségi alupex (Német,Olasz,Kínai,spanyol stb) és persze van bóvli kínai is.

(fura mi???) Kínában gyártanak high-tech csúcs dolgokat meg fostalicska minőséget is.

2013. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha nem szakember csinálja ( a kérdésből erre lehet következtetni ) a padlófűtést , akkor könnyen belebukhattok az egészbe és a végén többe fog kerülni , mintha szerelőt hívnátok és még működni sem fog.

Én is próbálkoztam a " csináld magad " módszerrel amikor építkeztünk , valami sikerült , valami pedig nem ( tehát drágábban , rosszabb minőségben és hosszabb idő alatt készült el , mintha szakember csinálta volna ) , meg kell gondolni , hogy minek állsz neki.


Hívj valakit aki ért hozzá , könyvből és fórumból származó tanácsokkal bonyolultabb szakmunkát ne próbálj elvégezni , mert pórul jársz !

2013. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szakember fogja csinálni de ránk bizza azt hogy mit veszünk. Azt fogja lefektetni. Nem ajánlott márkát . Méret szempontjából: 16x2 vagy 20x2 ast javasolt. 1000 m kell ezt is megmondta. Padlófűtéscső de jó lenne érteni hozzá hogy mit veszünk. A legújabb dilemmánk mire végre eldöntöttük hogy HENCO 20x2 ötrétegű Pe-xc(nem alubetétes) veszünk kiderült, hogy amire azt mondják hogy Henco az Dunatherm by Henco. Ezzekl az infóval se tudom mit kezdjünk. Kérem aki tud segítsen...
2013. júl. 29. 09:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Az nagyon messziről látta a Henco gyárat. A legegyszerűbb menj fel a gyártó honlapjára és nézd meg ott. Van műbizonylat mindenről, gyártói ajánlások és ott meg tudsz minden a csőről. Nem muszály ötrétegű csövet vennek, de oxigén diffuzió mentes legyen.
2013. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!