Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ytong vagy Poroterm tégla?

Ytong vagy Poroterm tégla?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy az Ytong jó hőszigetelő, a Poroterm viszont jobban ellenáll az időjárásnak, de összességében melyik a jobb? Vagy esetleg van, ami mindkettőnél jobb?
2013. júl. 29. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Porotherm egy 10-12 centis hungarocell szigeteléssel. Tökéletes.
2013. júl. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A poroterm jobb szerintem. Mivel sokkal nagyobb a teherbíró képessége, tartósabb és még sorolhatnám. Egy poroterm 30-as fal 15cm-es szigeteléssel kiváló.
2013. júl. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
OK, értem, köszönöm a válaszokat! :)
2013. júl. 30. 09:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Hőszigetelés mellett a hőtároló képességet is nagyon fontos, amúgy ebben is jobb a porotherm.

Itt egy kis táblázat [link]

Az ytongal még az a baj ha önmagában mégis kevés lenne a hőszigetelése, és később le akarnád szigetelni, akkor kőzetgyapottal kellene ami sokkal sokkal drágább dolog.

Azért kell kőzetgyapot mert a páradiffuzios rétegrend szerint belülről kifele haladva kell javulnia, az ytongnak túl jó a páraáteresztő képessége (vályoghoz lehetne hasonlítani, persze nem akkora mértékben) és ha vastag polisztirolos szigetelés van rajta akkor képes párás helyiség nyáron belül vizesedni, láttam ilyet.

Szóval én is azt mondom protherm+szigetelés

2013. júl. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 goodlike999 válasza:
0%
Ytong az jó mert akkor szopik a kömüves mert jó nehéz. De szerintem ha Ytong ot választod akkor ha be pucolják akkor 1-2 kakaóscsigát is dobjatok hozzá
2013. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!