Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb mennyibe kerül egy 80nm-es...

Kb mennyibe kerül egy 80nm-es házra a nyeregtető? Semmi extra, csak 45 fokos fa szerkezeten cserép.

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha koszorú is kell kb. három millió, ha nem akkor kettő-kettő és fél millió.
2013. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez most csak az anyag körülbelüli ára? vagy munkadíjjal együtt?
2013. aug. 30. 09:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Munkadíjal együtt.
2013. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem sok ez egy kicsit ?
2013. aug. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az épület egész pontosan 12.1m X 7.1m (ez a külső mérete). Sima egyszerű nyeregtető menne rá cseréppel de abból sem a flancos típusú, tetőablakok nélkül, a tűzfal pedig tégla + ugye betonkoszoró és térdfal mert később ha lesz rá keret szeretnénk beépíteni (bár ezt eredetileg nem írtam). Nem kellene az, h. fillér pontosan mennyibe kerülne, csak ugye szeretnénk tudni a körülbelüli tól-ig összeget.
2013. aug. 30. 15:46
 6/10 anonim ***** válasza:

#4

Tervek, bontás, födém koszorúval vasalva, tetőfa(gerenda, lécek), párazárófólia, térdfal, tűzfal, cserép, bádog!

Lehet, hogy még keveset is írtam!

Nem beszélve arról, hogy ha a későbbiekben beakarod építeni a tetőteret ablak nem ártana a tetőbe. A kéményt is újra kellene rakni födémtől, de ez már apróság a többi mellett.

+A munkadíj... Hát nem zárom ki a 4 milliót!

2013. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha födémet ne kell cserélned az is "csak" félmillió mínusz!
2013. aug. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez új épület de nincs rajta még tető. Így vennénk.
2013. aug. 30. 18:59
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha új épület a bontás tárgytalan, de ha nincs koszorú akkor födém sincs. Ahoz, hogy lakható legyen kell a gépészet(víz, gáz, elektromosság) is. Nyílászárók sincsennek még gondolom+vakolás, burkolás, festés és még pár apróság...hát 5-6 millió sem túlzás. Mert gondolom beköltöznél és ahoz a tető nem elég!
2013. aug. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen az volna a cél, de jelenleg van pénzünk csak nem annyi amennyiből kész is lenne teljesen. Azért kérdeztem csak a tetőt mert az most beleférne kb (+még talán a nyílászárók). Majd később a többit csak lassan halad nagyon így ahogy mi csináljuk, mert nem vettünk fel hitelt és nem is akarunk (bár a szocpolon gondolkodunk). Ha személyesen kérdeznék meg egy szakit az azt mondaná "oké, csináljam?" S ugye mindenfelől azt hallottam felmentek az árak minden téren, és szégyenbe mert elfogy a vége előtt a pénz vagy hitelbe nem szeretnék keveredni :)
2013. aug. 31. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!