Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kondenzációs kazán kéménye...

Kondenzációs kazán kéménye kivezethető a homlokzaton?

Figyelt kérdés
A közelmúltban azt hallottam, hogy tilos lett. Ha mégis szabad, hol vannak az erre vonatkozó LEGFRISSEBB előírások (cső távolsága a nyílászáróktól stb.)?

2013. okt. 3. 11:12
 1/9 kovpet ***** válasza:
Ezt úgyis terveztetni kell, a tervező meg tudja majd.
2013. okt. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Bocs az OFF-ért, de ez engem is érdekelne!
2013. okt. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy hallottam,hogy nem lehet.De csak hallomás.
2013. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Kérdezz meg egy kéményest azok tudják a jogszabályokat!!
2013. okt. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elöbb hiszek a jogszabálynak, mint a kéményesnek.
2013. okt. 4. 11:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon élünk... Adsz ötvenezret a kéményesnek, és rögtön megkapsz rá minden engedélyt. Ha valaki a rossz kémény miatt pedig elpatkol, akkor a kéményes lesz az utolsó akit felelősségre vonnak.
2013. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem támogatom a korrupt megoldásokat.


Közben megtaláltam a vonatkozókat: MSZ EN 15287-2

Égéstermék elvezető berendezések. Égéstermék-elvezető berendezések tervezése, kivitelezése és üzembe helyezése. 2. rész: Zárt égésterű tüzelőberendezések égéstermék-elvezető berendezései.


Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 3. 11:17
 8/9 anonim válasza:

2. válaszoló, vagyis az OFF-oló vagyok. :)

Közben elkezdtük a terveztetést, és nekünk a tervező azt mondta, hogy hivatalosan a kéményes megoldás az alapvetően elfogadott, ha az nem kivitelezhető, vagy valamiért szükséges az oldalfali megoldás, akkor az Építési Hatóságtól kell engedélyt kérni. Így nekünk kéményes lesz.


Remélem segítettem!

2013. nov. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is gyűlölöm a korrupt megoldásokat! Sajnos a kéményes szakma az egyik legkorruptabb terület. Na jó, rögtön a politikusok után. Meg az egészségügy után. Meg a közigazgatás után. Ja és az oktatásügy. No meg a rendőrök, vámosok.

Szóval mint említettem Magyarországon élünk...

Egyébként a kémény szabvány (msz 845) pontosan kitér mindenre. Igaz, hogy kb. kéthetente változik, és senki se ismeri a legújabb verziót, de még csak nem is ez a legnagyobb baj. Két szakember ugyanazt a rendelkezést homlokegyenest másként értelmezi. És a meós aki hozzád jön, egy harmadik alternatívát fog elismerni. Már ha kijön és egyáltalán felismeri azt az izét, amit eddig mindenki kéménynek nevezett. (és ez nem vicc!) Láttam már olyan frissen átvett kéményt, ahol a füstgáz és az égési levegő oldal fel volt cserélve!!! És a legrosszabb, hogy ezt nem is egyszer! Kenőpénz nélkül is menni fog, de akkor mindenbe belekötnek és sokkal hosszabb (és drágább) lesz a procedúra. Plusz ha az egyik pofátlan, pénzéhes, korrupt tetűt még meg is legyinted, még neked lesz belőle bajod.

Szóval sok sikert, és kitartást!

2013. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!