Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A papírbetonfal vizesedhet?

A papírbetonfal vizesedhet?

Figyelt kérdés

Szimpatikusnak tűnik ez az anyag, de nem egészen értem a viselkedését... [link]


Azt írják, hogy még vakolni sem nagyon kell... Na de nem szívja be az esőt, a talajból a vizet, vagy akár ködös időben a nedvességet???


Van sok papírom, régi fekete-fehér újságok és még több színes reklámújság, homokom is. Csak cementet kellene vennem. Időm is van, kedvem is nagyon sok...!!! És tárolóépületet, garázst, meg talán egy kerti wc-t építenék.


Tartós lenne papírbetonból? Alapnak is lehet használni?


A papír önmagában nedvszívó. Homokkal+cementtel összeszáradva már nem lesz az??? Nem vágom... :(



#papírbeton
2013. nov. 10. 09:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek a nedvszívó képessége a legkisebb baja.

1. Ha 10 % cementet adsz hozzá, az bakfitty. Betonnál (sóderból) ez 1:9 keverési arányt jelent szemben a szokásos 1:3 vagy 1:4 aránnyal. Szóval egy kétéves gyerek is szétpiszkálja az ujjával akármikor.

2. Ha nem Te vagy a lábatlani papírgyár, akkor honnan lesz annyi papírod? Számold ki az általad megépíteni kívánt épületek falainak térfogatát (tároló, garázs, wc: kb 30-40 m3!!) Ez száraz papírból kb 3 kamionnyi.

3. És akkor ezt még le illene darálni, beáztatni...

2013. nov. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]

Én ezt találtam... Érdeklődésemet felkeltette.

2013. nov. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!