Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kisméretű pincéhez (20m3...

Kisméretű pincéhez (20m3 alatt - 2x2x4) kell-e engedély, beleszámít a beépítettségbe? (Velencei tó, zártkert)

Figyelt kérdés

Föld alatt lenne teljesen.

Szívesen vennék tapasztalatot is, mekkora összegből tudtátok kihozni a közelmúltban. Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. nov. 12. 14:33
 1/4 anonim válasza:
Ha magad csinálod és nem vered nagy dobra, szerintem meg oldható okosban, engedély nélkül, de mindenképpen kérd ki szakember véleményét. Én csak lejáratot cseréltem a pincémhez, kapott új tetőt, új alapot, ajtót, ablakot, és lépcsőt. Csak a lejárat így volt kb.: ~230.000 Huf anyagköltség. Munkadíj 0 Huf, apámmal magunk megoldottuk.
2013. nov. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ha ezt mind cseréltétek, akkor a falai maradtak összesen? Hány m2-es a tiétek? Én a saját költségeim olyan 3-400e Ft-ra becsültem + munkadíj, akkor ez lehet, hogy reális.
2013. nov. 17. 08:18
 3/4 anonim válasza:

A pince rész ~ 18 nm alapterületű. Ezen kívül külön volt egy lépcső feljárat, amit teljesen elbontottunk, és újat építettünk. (A lépcső irányát 90°-kal elfordítottuk. Így a lejáratot újra építettük. Az ajtó megvolt, egy korábban bontott helység ajtaja (vaskeret, vas ajtó). A lejárat alapterülete 4,8nm. Ez 1,6 m mély az udvarszinttől. A tetőrész természetesen udvar felett van. (Félnyereg tető.)


Az építmény udvarszint alatti része zsalúzott vasalt beton. Az alja is. Az udvar feletti részét kisméretű tömör téglából raktuk. (bontott anyag olcsó) A tetőt bontott fa anyagból raktuk. A cserép egy korábban elbontott melléképületrészen volt. A cserepeket lemostam és 2x átfestettem. Így 6-7 ezer forintból lettek rá jó cserepek, amikről - köszönhető a festésnek- azonal lepereg a víz.

Nekem engedélyem van erre, mert az egész lakóépületet átalítom, és felújítom amihez kellett új rajz... stb.


Ha szükséges küldök képeket, hogy milyen volt milyen lett. (Bár még nincs kívül vakolva.)

2013. nov. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ itt is, hasznos volt!
2013. nov. 20. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!