Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék egy 32m2-es kocsibeá...

Név helye kérdése:

Szeretnék egy 32m2-es kocsibeállót lebetonozni kb.10cm vastagságban és sajnos nem tudom, hogy mennyi cement illetve sóder kellene hozzá, na meg betonacél háló?

Figyelt kérdés
A cementből is van több fajta. Azt is jó lenne tudnom melyik kellene nekem ehhez a mutatványhoz? A betont házilag betonkeverővel keverném, zsalu van. A beton fölé késöbb egy tetővel ellátott fa szerkezet kerülne. Most egyenlőre csak szeretném kikalkulálni kb. mennyibe is fog ez kerülni nekem?
2013. nov. 24. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

4m3 beton kell.

36x0,10=3,6m3 De ez nincsen letömörítve, ezért meg kell szorozni a bedolgozási tényezővel ami 25%.

3,6x1,25=4m3


Ekkora mennyiséget egyszerűbb lenne megrendelni.

2013. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 24. 17:22
 3/5 szokratesz ***** válasza:

A számítás jó meg a tanács is hogy ne házilag keverd a betont. Sosem lesz olyan minőségű mint a készbeton. Nem kell mixer beton elég ha földnedvesen kéred, azt kiviszik sima billencs teherautóval. Azt egy kevés víz hozzáadásával betonkeverődben átkevered és teljesen homogén betont tudsz önteni. Ha kocsi beálló lesz és később tető is kerül rá, mindenképp 2 sor hálót tegyél bele abból is a 8-as vastagságút.

A beton alá pedig illik tenni 10-15 cm sóderágyat az lehet natur (osztályozatlan) kavicsból is. (az is vagy 4m3).

Továbbá ahova majd később a tartóoszlopok kerülnek ott én a helyedben lefúrnék gödörfúróval és azt is bevasalva kiönteném betonnal.

2013. nov. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Már mindent elmondtak előttem.

Annyit tennék hozzá, hogy én nem mertem 10 centisre csinálni, csak a járdát, a kocsibeállót 15-20 centisre készítettem.

2013. dec. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hőtágulást hogy érdemes csinálni? Mekkora területenként érdemes? Nekem árokra lesz a kocsibeálló, beton vízárvezető csövek fölé. Köszi!
2021. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!