Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építhetünk a kert végébe egy...

Építhetünk a kert végébe egy ilyen épületet?

Figyelt kérdés

Vidéken lakunk, szép, nyugodt helyen, de a családi ház már szűkös a családnak. Arra gondoltunk, hogy építünk a gyerekekkel-gyerekeknek egy külön házat a kertben és rögtön a földházakra gondoltunk.


Van egy olyan, melléképületekre vonatkozó lehetőség, hogy amennyiben az épület nem magasabb, mint 2,5 méter és nem nagyobb 50m2-nél, akkor engedélymentesen építhető....


Ez az épület:

[link]


Gyakorlatilag 1,5 méter mélyen a földben van.

Akkor ezt megúszhatjuk engedély nélkül?


Arra is gondoltunk, hogy veszünk saját telkeket a gyerekeknek és azokra építjük fel ezeket. Így nagyon olcsón lenne mindenkinek háza.


Aki nekiállna trollkodni, az nézze meg a képeket, ezek magyarországon felépült létező épületek, tudtommal engedély nélkül


2013. dec. 15. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
61%

Mindenütt a helyi önkormányzat szabályozza az építési előírásokat. Ott kellene érdeklődnöd.

Ha meg a gyerekeknek vásárolt telekre építed lakás céljára, már nem mondhatod, hogy melléképület, -annak ugyanis feltétele, hogy főépület is legyen!

Nem trollkodás, de ha engedély nélkül megcsinálod és mégis megvarrnak, senkit sem fog érdekelni, hogy máshol hogy van.

2013. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Miért ne épithetnél.Ez olyan mint egy játszó ház .

Nekem is teszik .

2013. dec. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Pont ez a baj, hogy mindenhonnan mást hallunk.

Van ahol még egy fakunyhót sem engednek felépíteni a tisza-tóhoz, van ahol meg egész földházat lehet melléképületként kijátsszva a kiskapúkat.


Van ahol olyat hallok, hogy a furt kútra vízórát szereltet a hatóság, van ahol olyat, hogy még azzal sem foglalkoznak hogy be van kötve a csatornába.


Van aki azt mondja, hogy egy ilyenért olyat kapok, hogy fél évet ülnék és több százezret fizetnék. Van aki azt, hogy az összes rokonának ilyen van és akár még kettőt is építhetek, senki sem fog szólni miatta.


Akkor most mi az igazság?

2013. dec. 15. 17:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Telekre elvileg pinceként is fel lehetne építeni. Az, hogy lakhatásra alkalmas-e csak azon múlik, hogy közművesítve van-e. (nem köthetnek bele egy beépített fürdőkádba)
2013. dec. 15. 17:51
 5/7 gömbicica ***** válasza:
56%

gondoljátok át!!!

gyerekeknek épiteni!!!

kertben külön házat!


gondolod, hogy otthon fognak maradni???

mert aztán ha veszik a sátorfájukat, ott marad Nektek minden, aztán csak teher lesz.


mi szülők hajlamosak vagyunk ilyesmire. Nekem is mindkét gyerek elment, hiába lett volna helyük bőven((((

most meg ketten nézzük csak egymást ((((

2013. dec. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Leírták már előttem:

Be kell menni a helyi önkormányzat építési osztályára és ott megkérdezni a helyi előírásokat.

Ha -esetleg- megbüntetnek, nem hivatkozhatsz arra, hogy itt a GYIK-en miket írtak!

2013. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiket itt elmondtál, kijátszható kiskapuk. Igazad van, melléképületként és ilyen-olyan trükkökkel biztosan felépíthető.

Csak azt nem értem, hogy ha már a gyermekeidnek építesz, miért nem keresel fel egy építészt, hogy a., lakható, kényelmes és megfelelően tervezett legyen; b., ami fontosabb, BIZTONSÁGOS legyen.

A tervezési díjak és az engedélyeztetés körülbelül 200-300 ezer forintra rúghatnak egy ilyen épületnél. Ez a megépítés költségéhez képest szerintem nem olyan eget rengető, főleg, hogy amúgy is gazdaságosan építhető és fenntartható házat szeretnél. Akkor már legyen jó is. Szerintem.

2013. dec. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!