Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szeretnék még egy szintet...

Szeretnék még egy szintet felhúzni. Ki mondja meg, hogy ez lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A jelenlegi házam az előző tulaj szerint ahány szoba annyi alapra épült. De ő sem tudja pontosan, hogy ez mennyire igaz. Én szeretnék egy új szintet ráhúzni és nem mellé építve kiegészíteni. Ki tudná nekem megmondani, hogy mennyire biztonságos az új szint ráhúzása? Én a statikusra gondolok, de lehet, hogy tévedek. Egyáltalán azt valahogy ki lehet deríteni a ház melyik része mikor és hogy épült?



2013. dec. 18. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Statikus építészmérnök.
2013. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy-úgy, a statikus fogja megállapítani. Pár helyen melléás az alapnak, meglátja mit talál, aztán valószínűleg megerősítteti az alapot, plusz néhány oszlopot is akar majd a sarkokra. Ez anyagilag kb anya új konyhabútra, a pezsgőkádad és a fél házimozid.:) Bocs, de tényleg elég húzós.
2013. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Ez azért nem ilyen egyszerű. Először is egy építészt kell felkeresned, aki vállalja a tervezést. Ilyen esetben először ellenőrizzük a helyi építési szabályzatot, hogy egyáltalán mit és hogyan lehet építeni, mik az elképzelések és az előírások (maximális építménymagasság, szintsűrűség-mutató, stb.). Mi tesszük az első javaslatot az épületszerkezetre. Aztán ha ez megvan, akkor jön a statikus. Innentől már igaz, amit az előttem lévő leírt, készül egy feltárás, egy számítás, kiderül, hogy hogyan lehet megvalósítani az elképzelést. Aztán ha ez is megvan, közmű egyeztetések, kéményseprő, egyéb szükséges szakági egyeztetések következnek, elindul az engedélyezési eljárás. Ha azt megkaptad, utána lehet építeni. Melléépítésnél is ugyan ez a menet, ezek elkerülhetetlenek. Engedélyezésig olyan 150-200 ezer forintra saccolom a tervezési díjakat mindennel együtt.
2013. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajnos az előttem szóló sem tökéletes! 1 lépés! Helyi ép.hatóság, hozzájárulása kell hogy belefér e a (város, falú, község...) arculatába. Amennyiben Ők papíron leírva milyen igényük van-akkor jöhet tervező...
2013. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!