Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fatüzelésű kazánnak érdemes-e...

Fatüzelésű kazánnak érdemes-e egy saját kisméretű puffertartályt bekötni a nagy tartály mellé?

Figyelt kérdés
Azért, hogy a kis tartályban tárolt forró vízzel előmelegítsem a legközelebbi begyújtáskor harmatpont fölé? Talán kiküszöbölhető lenne a kátrányosodás.
2013. dec. 21. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így nem működne. A kazán ilyenkor radiátorként működik. A minimum 60-70 fokos vizet nagyon hamar kihútené a kéményhuzat. És ez csak a kazán, mit csinálsz a kéménnyel, hogy ott ne legyen kátrány?

Legjobb megoldás szerintem egy ESBE keverőszelepet beépíteni, hogy minél rövidebb ideig léphessen fel a kicsapódás.

2013. dec. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Természetesen Laddomat mellett gondoltam. 100 liter víz van a kazánban, elég sokára melegszik fel begyújtás után 60 fok fölé.
2013. dec. 22. 17:54
 3/3 littlehussar válasza:

Mindenképpen a legjobb megoldás a visszatérő hőfokemelés, keverőszeleppel, pl.: ESBE, Honeywell.

A külön kis tartály még egy plusz lehűlő felület, arról nem is beszélve, hogy azt is csak fel kell fűteni, illetve az előző válaszadó által is említett dolog.

2014. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!