Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van egy külterületi telek....

Van egy külterületi telek. Ezt belterületi telekké akarom nyílváníttatni hogy családi házat építhessek rá, ezt hogyan lehet elérni?

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 23:46
 1/3 anonim ***** válasza:
sehogy. a kulterulet nem veletlenul kulterulet, ha belterulet lenne, az onkormanyzatnak kene oda epiteni utat, csatornat, az aramszolgaltatonak aramot huzni lakossagi felhasznalasra. ezeket nem fogja a te ket szep szemedert kifizetni, azert volt gondolom olcsobb a telek, mert kulteruleti.
2013. dec. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sayrux ***** válasza:

Üdv!


Ha érintkezik belterülettel, akkor megoldható. Kérvényezni kell az önkormányzatnál és a következő testületi ülésen határozatot hoznak róla és evvel elindulhat a folyamata. Egy földmérőt kell, hogy megbízz és Ő intézi a továbbiakat, illetve Ő készíti el a vázrajzot (önkormányzat, földhivatal, mezőgazdász). Egy belterületbe vonás amúgy nem olcsó mulatság, kezdésnek 15.000+50.000 ezer illetéket kell befizetni. Ezekkel az összegekkel indul az egész eljárás. Majd jön a földvédelmi járulék, ami függ a művelési ágtól, minőségi osztálytól és a aranykorona mennyiségétől, és persze a földmérő díja. Ha nem érintkezik belterülettel akkor nem hiszem, hogy megoldható. De egy kérdést az önkorinál megér. De lehet, hogy a te telkeden is lehet építkezni csak a beépíthetőség 3% és nem lakóház néven fog futni hanem gazdasági épületként, vagy zártkerté minősíteni. Mindenképp az önkormányzatnál kell, hogy érdeklődj mert csak ők tudják a végleges válaszokat.

Itt csak felszínes válaszokat tudunk adni.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2013. dec. 29. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is külterületem van családi házzal,a város 6km.

Volt egy régi tanya,házszámmal,ez volt a lényeg.Innentől lakóház-udvar besorolással építettem.

A legtöbb helyen,ahogy itt is,van villanyvezeték,így gyakorlatilag minden van.

Fúrnak kutat jó mélyre is,kell hozzá automata hidrofor és már lesz is folyó vized a házban.Fűtés lehet pl.gázzal(ha van felétek) vagy vegyes tüzeléssel(központi fűtés kazánnal) vagy kandallóval...

A technikai része nem bonyolultabb szerintem,mit belterületen,terveztetni kell,engedélyeztetni és lehet építkezni.Nálam 6000 négyzetméter a telek,10% beépíthető :-) (tanyasor)De ha mondjuk csak 3%,az is elég,ha nagy a telked.

2013. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!