Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan válasszak tervezőt?

Hogyan válasszak tervezőt?

Figyelt kérdés

Át szeretnénk építeni a családi házunk, és ehhez kell ugye a terveztetés. Nem szeretnék erre túl sok pénzt költeni, csak amennyit muszáj.

Van egy tervező listám a környékről, hogyan válasszak? Nem adnak árajánlatot ingyen, akkor mit tegyek? Nem akarok mindegyiknek fizetni, csak hogy megmondja mennyiért tervez... Aztán kiválasztok egyet.



2014. jan. 3. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazad is van, de szerintem a kérdés-feltevéssel van a baj.

Próbáld úgy kérdezni, hogy van egy x m2-res házam, amit szeretnék részben/teljesen átépíttetni. Kb milyen nagyságrendű összegért vállalná?

Még jobb lehet, ha van olyan haverod, aki már építkezett, az tudná ajánlani a tervezőjét, akinél tudnál hivatkozni a haverodra.

2014. jan. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de nincs ismerős, mert nemrég költöztünk ide. És még csak hozzávetőlegesen sem tudom, mennyi pénz kell erre. 50-100-200ezer? Ezért nem tudok így ajánlatot tenni/kérni.
2014. jan. 3. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értem.

Te ajánlatot KAPNI szeretnél (mivel a tulaj vagy és nem a tervező) nem?

Ha jól kérdezel, kaphatsz 50-es, 100-as, 200-as, sőt akár 500-as TÁJÉKOZTATÁST is, ami arra vonatkozik, hogy adott tervező kb akkora ház, minta tiéd, kb annyira történő átalakításának tervezését, mint amit szeretnél, milyen NAGYSÁGRENDŰ összegért szokta vállalni. Ez eddig ingyenes. Aztán ha ez alapján kiválasztottad a neked megfelelőt, az a konkrét információk alapján konkrét árat fog közölni.

2014. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, kapni szeretnék. Úgy értettem az ajánlatot, hogy én mondok összeget, amire gondoltam. Ezt nem szeretném.

És sajnos nem mindenhol ingyenes az ajánlat. Van, aki 20-ezret kér, viszont ha vele terveztetek, akkor levonja az árból.

2014. jan. 3. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán kell tervezőt bevonni?....
2014. jan. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen.

Lapos tetős házra szeretnénk nyeregtetőt, tetőtér beépítéssel, és a teraszt is beépíteni, hogy a ház része legyen, valamint nyílászárókat cserélni.

Szerintem nem úszhatjuk meg tervező nélkül...

2014. jan. 4. 21:39
 7/7 anonim ***** válasza:

A legjobb választás szerintem ha bemész az építési osztályra és azzal tervezteted meg aki kiadja az építési engedélyt!!!

Én jártam úgy, hogy mással terveztettem és zokon vették az építési osztályon és zsebbe kellett nyúlni az engedélyért...korrupt országban élünk, ez van.de legalább ne fizess kétszer ha nem muszáj.

2014. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!