Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy lehet külső hőszigetelésr...

Hogy lehet külső hőszigetelésre terméskő burkolatot (max 2cm) rakni?

Figyelt kérdés
Van valami spéci szigetelőanyag ami elbír négyzetméterenként vagy 10-20 kiló követ? Illetve mi a megoldás, hogy a fal megfelelően szigetelve legyen, ne legyen hőhíd, stb?

2014. jan. 5. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:

1 cm vastag klinker lapot elbír az EPS hőszigetelő.

Egyik ismerősöm csinált dísztégla burkolatot. Ő olyan széles alapozást csinált, hogy a kb. 6 cm vastag dísztéglák az alapra terhelődtek. Rozsdamentes bekötő pálcákkal stabilizálta a falhoz. A 10 cm kőzetgyapot és a dísztéglák között hagyott 2 cm hézagot amit kis hézagokon keresztül kiszellőztetett. Rovarhálóval le van zárva.

2014. jan. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, ilyesmit én is láttam, hogy kvázi független a faltól a díszkő.

A gond nálam az, hogy lenne egy hozzáépítés a meglévő gyakorlatilag két új ház közé, amit ugyanazzal illene burkolni. Viszont ezt a kis hozzáépítést itongból szeretném, mivel csak 20-25 cm falvastagság ami komolyabb munkálatok igénybevételével szükséges. Az itongra ragasztott terméskő - tapasztalataim szerint - kicsit hideg, igaz hőhíd még nem keletkezett. Valahol láttam olyan tégla blokkot aminek a közepén van hungarocell, még ezen gondolkodom.

2014. jan. 6. 12:48
 3/3 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam [link]


Csak az a bajom, hogy nehezebb mint egy ugyanekkora itong - szerintem. Nem szeretném, ha a 2x nagyobb súly miatt jobban megsüllyedjen az utólagos alapozás.

2014. jan. 6. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!