Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes lenne ionkazánt...

Érdemes lenne ionkazánt beépítenem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Idén szeretnénk a Párommal belekezdeni az építkezésbe. A legtöbb dolog már fix, csak a fűtésrendszer kérdéses..

Maga a ház egy A+ kategóriás, téglaház lenne, 110 nettó alapterülettel. A legjobb megoldás a hőszivattyú lenne, de annyi pénz nincs... Így a gazdaságosság szempontjából a padlófűtés mellett döntöttünk, de egyenlőre csak kiegészítő fűtésként. A fő feladatot egy "Bell type" tömegkályha végezné. A padlófűtés pedig egy ionkazánra lenne kötve. Próbáltam még külföldi oldalakon is utánaolvasni, de nem egyszerű a dolog.

Esetleg van már valakinek tapasztalata egy ilyen berendezéssel?

Azzal tisztában vagyok hogy az áram nem a legolcsóbb, de szerintem sok a tévhit is. Régen nagy volt a villamos áram számla, a C D E F ~ kategóriás házakban ahol hőtárolós kályhával akartak csak fűteni. A mostani jól szigeteltekben lehet más lenne a helyzet, nem tudom.

Amúgy azért gondolkozom ezen, mivel sajnos gáz az utcában sincs, így marad az áram.

Vélemények?

Előre is köszönöm!



2014. jan. 10. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyenlőre a fatűzelési módszer a legolcsóbb.A villany a legdrágább.A fatüzelésnél is több féle megoldás létezik .

Válogass közük köztük .

2014. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt tudom, hogy a fa a legolcsóbb, azért is szeretnék egy "tömegkályhát". De sajnos nem lehet tudni meddig lesz olcsó, pont ezért gondolkodom előre egy alternatív megoldásban (padló+ion). Köszi a választ!

Ha esetleg lenne vkinek tapasztalata egy ionkazánnal, annak örülnék:)

2014. jan. 10. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:

mivel drága a villany, így nagyon kevés embernek lehet....

de nem rossz ötlet, mert ha fejlődik a napelem gyártás és olcsóbb lesz (már van festék is ilyen), vagy bármi más segítség, akkor beruházhatsz rá.így olcsó lesz a villanyod és a fűtésed is.

2014. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze , beruházol napelemre 3-4 milliót és kb. 20 év alatt fog megtérülni , de csak akkor , ha addig nem romlik el a rendszered.
2014. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm hozzászólásod, de a napeleme én nem említettem, hanem az ionkazánra lennék kíváncsi.

Amúgy nem rossz dolgok ezek, de az átlag embernek nem érik meg. Én személy szerint abban reménykedem, hogy talán idővel olcsóbbak lesznek ezek a környezetkímélő megoldások --- főként a hőszivattyú érdekelne majd, mivel ez hűtésre is használható, illetve nem "annyira" drága mint a napelem.

2014. jan. 15. 07:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!