Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Igy látatlanba vala, ki meg...

Igy látatlanba vala, ki meg tudná mondani kb ez a terasz mennyiből építhető be, hogy szobaként funkcionáljon?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 3m*3m-es terasz, aminek két teljes fala adott. Szeretnénk egy 4*4 es szobát kihozni, mondjuk a másik két falát könnyű szerkezetesnek megcsinálni, ugy talán olcsóbb?! A tetőt jó volna ugy megcsinálni hogy a meglévő tetőt nem teljesen felbontani, nem tudom ez mennyire kivitelezhető... Szóval kb szerintetek mennyibe kerülne ez a legolcsóbban, baráti segítséggel, nem szakikat hívva?
2014. febr. 26. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is érdeklődj a helyi építési hatóságnál, hogy lehetséges-e a házbővítés. Aztán tervező, statikus, kivitelező...

Szóval sajnos nem olyan egyszerű, mint gondolod.

Ez akár milliós tétel is lehet, mindent összeadva.

És nem érdemes megkerülni a hatóságot, mert súlyos büntetést szabhatnak ki, és kötelezhetnek a lebontásra.

2014. febr. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tervező, statikus, kivitelező ??? Minek??? Az engedéllyel tisztába vagyok, de a többit nem értem...
2014. febr. 26. 19:14
 3/5 A kérdező kommentje:
ne megy házat akarok épiteni hanem egy teraszt beépiteni... Még tetőtérről sincs szó.. Ne már...:(
2014. febr. 26. 19:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez engedélyköteles építés.

Engedélyt tervrajzra adnak.

Ahhoz építész kell. (statikus sztem itt nem)


Maga az építés nagyjából 1millió körül fog megállni. Persze lehet kevesebből is, de akkor majd évek alatt fogod rákölteni a maradékot, okulva a használat közben szerzett tapasztalatokból.

2014. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De már.

Szigorúak a jogszabályok.

Tervező kell. Ez akár 100ezres költség is lehet.Engedélyek, szintén nem olcsó.

És nem építheted magad (hacsak nem vagy kőműves), hanem építtetővel kell csináltatnod, és e-naplót kell vezetni róla.

Szóval manapság nem olyan egyszerű az építkezés, beépítés. És lehet, nem is építheted be, mert a terasz nem számít a beépített százalékban, de a szoba igen, és lehet azzal már túllépnéd a megengedettet. De ezt a helyi járási hivatal építési osztályán megmondják.


Nem olyan egyszerű, hidd el. (mi is most bővítjük a házat, ezért tudom)

2014. febr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!