Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Muszály külső hőszigetelést...

Muszály külső hőszigetelést rakni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogyha például olyan vastag a külső főfalam(37,5 cm ytong)akkor is kell dryvitozni?Megmondom őszintén kicsit ellenérzésem van ezzel mert szerintem "bedunsztolja" a házat,és nem tud lélegezni.
2014. márc. 10. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kötelező tenni, de ajánlott. Mivel nem tudom pontosan milyen típusú Ytongból van a falad, így nem lehet pontos értéket mondani, de nagyon sokat javít a hőszigetelésen.

pl:

Ytong P2-0,5 37,5 cm ---> U=0,286 ("A" kategória)

Ytong P2-0,5 37,5 cm+20cm Austrotherm grafit ---> U=0,103 (A+ vagy passzív kategória)


A lélegző falakról mindenkinek más a véleménye. Utoljára olvastam egy cikket, ahol pontosan megmérték a "lélegzést" ami szinte nulla( a régi házaknál sem a falak lélegeztek, hanem az egyszerű ablakok rossz záródása révén volt légcsere) igy az új házaknál, modern ablakokkal "bedunsztozás" nem lép fel rendes szellőztetésnél --- persze alacsony energia felhasználású házaknál már gyakran van gépi, hővisszanyerős szellőztetés, így nincs szükség ablaknyitogatásra. :)

2014. márc. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még nincs meg a fal,most azon gondolkodom hogy 30-as vagy 37,5 cm-es ytongot válasszak,de az utobbi felé hajlok,és esetleg később leszigetelem.Ezt a grafitot Én is néztem jónak tűnik!
2014. márc. 10. 08:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha bírod a költségeket, akkor a lehető legvastagabb Ytongot válaszd! 20 év múlva már az lesz a minimum!

Rajtam 2005-ben a szomszédaim röhögtek, amikor egy 38 centis Phorotherm téglára 10 centis hőszigetelést rakattam. Ők 3 és 5 centit rakattak. Aztán ma már sírnak, hogy bár ők is azt csinálták volna amit én.

Az az igazság, hogy a felár amit a vastagság növelés miatt fizettem tizede volt a vállalási árnak. Nekem annó azt a pár tízezer forintot megérte...

2014. márc. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

akkor most próbáld a házadat a nyári meleg ellen is védeni, ne csak a táli fűtésen spóroljál a szigeteléssel. nyárra a minél nagyobb tömeg szükséges. alapból a tégla és Ytong is túlmelegszik, mert kicsi a tömege. a nagy tömegű falak leszigetelve sokkal többet érnek, mert nagy a hőtárolóképesség ami a meleg nyár ellen véd; és megvan a jó szigetelés télre.


néhány év múlva a felére csökkentik a szigetelési értékeket, ezzel érdemes számolnod, és, hogy energiát takarítasz meg; de azért egyszer térüljön is meg a befektetés

2014. márc. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én falaim 30-as Ytongból vannak, rajta 4 cm dryvit. Ablakok műanyagok, bejárati ajtó is hermetikus, még sincs penész.
2014. márc. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Erősen ajánlott hogy szigeteld a házat, hűtési fűtési költséget is visszafogja

Penészesedés ellen a szellőztetés vagy a műnyag ablakokba rakható szellőztető a megoldás

A lélegzésről meg annyit, hogy ha már festesz akkor már lezárod, egyébként meg elhanyagolható a falakon át elhagyó pára mennyisége, ezáltal az hogy lélegezzen a ház fala már nem mérvadó, elveszti jelentőségét, főleg ha szellőzttsz is ugye penéssz ellen

2014. márc. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37,5-ös ytongra még szigetelést rakni olyan luxus, ami az életbe nem térül meg. Mellesleg én se szeretem a műanyag kotont a házon.
2014. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mennek a zöld kezek:)
2014. márc. 14. 06:30
 9/9 Építész ***** válasza:

Sajnos még mindig nem jutott el a köztudatba a külső homlokzati hőszigetelés páraáteresztésének fontossága, mert a zártcellás hőszigetelő lemezek igenis bedunsztolják az épületet!

Én mindenkinek javaslom a külső hőszigetelést, de csak kizárólag páraáteresztő anyagból (pl. kőzetgyapot táblák).

Engedi a természetes páranyomás kiegyenlítést, sokkal egészségesebb belső klíma lesz az épületben; a penészt meg elfelejtheted.

2014. márc. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!