Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Faházat fára hogyan lehetséges...

Faházat fára hogyan lehetséges építeni?

Figyelt kérdés

Mondjuk adott egy erdő, saját tulajdon, vagy x fa a saját kertben, stb, kell e engedély egy kb 30 nm2 es faház építéséhez? Mik az erre vonatkozó szabályok? Illetve ha nincs fa, de a betonalapot kihagyva, valamilyen hasonlóan a fához, kiemelt állapotot szeretném elérni? Valamint az engedélyekkel kapcsolatban, mennyi pénzbe kerülnek? Természetesen nem játszóházra gondolok, hanem otthonként működne, fürdő, vezetékes víz, áram...

Köszönöm



2014. márc. 12. 15:52
 1/4 Vad-Ász válasza:
37%

szerintem nem kell engedély,mivel a salyát kertedben van.

és ugy építed meg ahogyan akarod(vagy amit elbír a fa)

2014. márc. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, de attól tartok ez nekik nem elég, ahogy hallottam még egy garázst se lehet csak úgy csinálni, hiába a saját kert. Viszont erre speciálisan nem találtam semmi szabályt, hátha nincs is :)
2014. márc. 12. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat építésügyi osztálya tud biztosat mondani az ügyben. Ha kihagyod őket és kiderül, hogy nem kellett volna, a bírságot is ők mérik rád.
2014. márc. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Építész ***** válasza:

"Természetesen nem játszóházra gondolok, hanem otthonként működne"


Ez így lakóépület lesz, amire minden esetben kell engedély.

Az épületekkel szemben támasztott követelményeket ez a jogszabály írja elő:

[link]


Állékonyság, mechanikai szilárdság


51. § (1)166 Az építményt és annak részeit, szerkezeteit, beépített berendezéseit és vezetékrendszereit úgy kell tervezni és megvalósítani, hogy a megvalósítás és a használat során fellépő várható terhek, hatások ne vezethessenek

a) az építmény és részei teljes vagy részleges összeomlásához,

b) az építmény és szerkezetei megengedhetetlen mértékű deformációjához,

c) az építmény teherhordó szerkezetének jelentős deformációja miatt a beépített berendezések és szerelvények károsodásához, valamint

d) az építési tevékenység közben az építés alatt álló szerkezetek és a csatlakozó vagy a szomszédos szerkezetek tönkremeneteléhez.


Amennyiben fúj a szél a fa bizony mozog; statikus legyen a talpán, aki erre az erőhatásdzsungelre méretezni tud. Persze lehet hogy van ilyen zseni, csak győzd megfizetni.


Egyébként az engedély beszerzése (tervezési díj nélkül) 20eFt illeték


Nem biztatlak, szerintem ma nem kapsz Magyarországon ilyenre engedélyt.

2014. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!