Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Felújitott a felettem lakó,...

Felújitott a felettem lakó, és meggyőződésünk, hogy nem zajszigeteltek. Egész másképp hangzik most a födém, mint egy dob. Hogy lehetne ezt bevizsgáltatni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 08:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
rossz hírem van: semmi közötök hozzá (csak szívtok) ... lakóépületben nincs külön hangszigetelésre előírás
2014. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Valószínű padlószőnyeget cserélt parkettára, de hiába tette alá az ajánlott kis szigetelést, a szőnyeghez képest ez ilyen változás.

Valóban nincs, nem is volt külön hangszigetelés, amit megszüntethetett volna.

Szabványokba sajnos belefért, amit csinált, nem lehet plusz költségen hangszigetelésre kötelezni..... pláne utólag.

2014. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem panel. Régi tégla ház. Valóban felszedte a parkettát, és járólapot tett le, egy részen szalag parkettát.
2014. márc. 13. 14:38
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos így jártál..., ezért semmit sem tehetsz, de azért azt ne tűrd meg, hogy fapapucsban járjanak fölötted.

Ráadásul Te működteted a padlófűtésüket.


(Földszinten valószínű vastag szőnyegeik lennének.)

2014. márc. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A "zajszigetelés" az maga a parkett, vagy a padlószőnyeg volt.


Amúgy kérhetsz ingyenes birtokvédelmi vizsgálatot a jegyzőtől.

Semmit sem vesztesz vele, és lehet, hogy kötelezik a zaj megszűntetésére, ha jogosnak találják.

2014. márc. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseriteni de a szemközti szomszédom 15 éve pereskedik hasonló ügyben....
2014. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most zajlik azt önkormányzati vizsgálat, de nem sokat várok tőle. Hoz valami kamu iparos kamu papirját, hogy jó az , aztán jó napot. Szeretnék tovább menni, hogy bebizonyosodjon a szigetelés hiánya, de még nem tudom hová forduljak. Komolyan, ha leejt egy fekete bors szemet, azt ugy halljuk, hogy vasgolyó. És persze előtte nem igy volt tiz éve.
2014. márc. 19. 18:44
 8/12 anonim ***** válasza:

Ahol a ma divatos

burkolókat árulják, ugyan miért nem úgy adják el, hogy

tájékoztatják a vevőt, milyen szigetelést köteles alá tenni, ha

van alsó szomszédja?

Burkolást végző mester, miért nem figyelmeztet, hogy szigetelni is kell?


Szabályok nem ismerete, sohasem mentesít a felelősség alól!!


(De, ha lennének szigorú szabványok, akkor azokról több helyen értesülnünk illene. - Megelőzendően a későbbi vitát, pert.


Feltételezem, sajnos erre a zajszigetelésre vonatkozó előírások,

nagyon elavultak, belefér a tűrésbe, amilyen munkát végeztek.)


Ha mégis felbontatnák, komoly költséget okozva a "jóhiszemű" zajongónak.

Sajnos számítani lehet a bosszújára. A tökéletesen újraszigetelt padlóján páros lábbal fog ugrálni, ami még rosszabb lehet.


Kívánom, hogy győzzön az igazság és

békés megoldás szülessen!

2014. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2014. márc. 20. 07:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Én családi házban élek, nem tudom mik a szabályok. De mi lenne, ha te szigetelnéd a plafont?
2014. ápr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!