Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Túl rövid a kéményünk, ezê...

Túl rövid a kéményünk, ezêrt ha erős szél fúj, visszafújja a füstöt a szobába (cserépkályha). Elég egyszerűen megmagasítani a kéményt?

Figyelt kérdés

Kéménybélelésben is gondolkodtunk,de mennyire fontos ez,ha a kémény nem a házban,hanem kívül megy?

Ha mégis maradunk a kéménybélelésnél,akkor elegendő,ha a béléscső lóg túl a gerincen,vagy kell köré a téglaépítmény is?(a béléscső merev vagy hajlékony anyagú?)


2014. márc. 16. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a bajom. Le mértem a kémény belsejét nagyon pontosan majd csináltattam vas lemezből egy kb méteres darabot. Amikor kész lett felvittem és belenyomtam .Majd nem nagy lett de még épp belefért és beleszorult.
2014. márc. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen rendszerre lesz szükséged, ezzel lehet a legkönnyebben elhárítani, ha megközelítőleg mondasz akhelyet még lehet tudok ajánlani is céget ahol olcsón és jól dolgoznak.

2014. márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Laikusként olyan gyors és olcsó megoldásra gondoltam, mint az első válaszoló. Azt nem tudom, hogy szabályos és biztonságos-e.

Egy másik kőműves szerint mielőtt nekikezdünk bárminek is, előbb érdemes a kémény tetején lévő búbot elfordítani (valóban, a környékbeli házak búbja éppen a miénkre merőlegesen áll) az uralkodó széliránynak megfelelően.

2014. márc. 17. 19:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Egyébként ha baleset lenne a visszaáramló égéstermékből, gondolom az a kéményt építő kőművesre nem vetne jó fényt (3-4 éve épült, de mivel nem használjuk folyamatosan, csak most derült ki, hogy szeles időben ez történik).
2014. márc. 17. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!