Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miből a legolcsóbb építkezni?

Miből a legolcsóbb építkezni?

Figyelt kérdés
Tulajdonképp nyitott vagyok bármilyen építőanyagra,a lényeg hogy olcsó legyen és jó.60-65 m2-es házat szeretnék,és erre van 8-9 millióm.Ebből kell kihozni,hitelt nem akarok felvenni.
2014. márc. 29. 12:50
 1/9 anonim ***** válasza:
60-65m2-es háznak mi értelme? Az 2 embernek is kevés, nemhogy egy családnak.
2014. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konténerházban gondolkodj, jóeséllyel ennyi pénzből másfélszeres területet is ki tudsz hozni.
2014. márc. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok lehetőség van. Ekkora épületet viszont szerintem felesleges építeni drágább anyagból. Pl. tégla hosszú távon lenne jobb, de 65 m2? Drága lenne. Viszont a már említett konténer ház vagy egy könnyűszerkezetes ház jobb lenne ilyen kis területen. Én a konténerbe mennék bele inkább.
2014. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a háznál kitermelt vályogból lehet, egy új szabvány szerint; és hőszigetelheted szalmabálával, amire szintén van szabvány. a tetőhöz keress használt vagy építkezésből maradt faanyagokat, ezek szintén olcsóbbak.
2014. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 vagyok. vályoggal lehet pucolni, kívül mészvakolattal. de a belső munkálatok is elég drágák. villany mindenképpen kell, víz is,fűtéssel tudsz variálni. ha jó a szigetelés, akkor cserépkályha is elég lesz.
2014. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Semmiből nem olcsó építkezni!


8-9m a mai árakkal számólva 30m2-re elég csak, ezért célszerübb használt lakást venni. Esetleg veszel 3 db 20m2-es mobilházat és egybe építed.

2014. márc. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

9 milkából simán fel tudod építeni téglából. Könnyűszerkezetesből kb 80-90 m2-re futja.

Persze csak ha van telked...:)

2014. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Jelen pillanatban a tégla és az ytong között vacilálok...könnyűszerkezetesben laktam,nem jött be.

2014. ápr. 2. 07:41
 9/9 Csicsikusz ***** válasza:
Vályogban szalmával ajánlom ha szereted az egereket. Földalatti vagy földdel körbevont beton-tégla-kőház ,szivárgás ellen katránypapir-lemeztető fölé meg oldalra. Gerendák stb mindent csak bontasbol erdemes hozni. Télen meleg nyáron hüvös. Ingyen fütéshez,gázhoz érdemes az also szintre egy légmentesen elszigetelt pincerészt kialakitani a falevélnek komposztnak végterméknek, na attol meleg lesz még -30fokban is
2020. szept. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!