Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik olyan építkezési...

Létezik olyan építkezési lézer, ami ködös, párás időben is használható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A probléma a következő! Szükségem lenne egy pontlézerre, ami úgy 40-50 m hatótávolságú, vagy több. Furatok kijelöléséhez kellene nagy távolságból, olyan területen, ahol a hely adottságaiból kifolyólag gyakran ködös, párás a levegő. Tudtok ilyen műszert mondani, javasolni? Sok helyen átnéztem már a pontlézereket, (Bosch, Makita, Dewalt stb.) de ezeknek az elvárásoknak megfelelőt sehol nem találtam.


Mindenkinek megy a zöldkéz!


Köszönöm!


2014. márc. 30. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a lézer fénnyel működik, elég kicsi a valószínűsége.:(

Egy próbát talán megér:

Nézz utána, hogy a forgólézer, amihez jelfogó is jár, együtt működik-e a jelfogóval, ha nem forgó üzemmódban van. Ezek általában 300 m körül teljesítenek, hátha ilyen "kis" távolságban átküzdik magukat a ködön, párán.

2014. ápr. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A forgó lézereken ki lehet kapcsolni a forgás funkciót? :O Nem is tudtam A jelfogót el tudnád magyarázni, hogy működik?


Köszi!

2014. ápr. 1. 21:08
 3/3 anonim ***** válasza:
A működési elvét sajnos nem, mert sosem érdekelt. A lényege, hogy érzékeli a szintező által kibocsátott lézersugarat és hangjelzéssel+kijelzéssel értesít az eltérésekről vagy a kívánt szintről.
2014. ápr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!