Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aljzatbeton téma, mennyi a...

Aljzatbeton téma, mennyi a különbség? Hogyan érdemes?

Figyelt kérdés

20 m2-t kell aljatbetonoznom,5-6 cm vastagon,tehát nagyjából 1 m3-t.Estrich előrekevetből kb 90 zsák kellene.Ha vennék cementet,meg finom sódert,akkor az mennyibe jönne ki kb.?

Estrich lenne 60 ezer körül



2014. márc. 31. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
1 m3 sóder ára és 3 q cement ára. Nálunk 5 eFt 1 m3 sóder és a cement 12-14 e ft, azaz 17-20 e Ft-ból meg lehet az anyagot úszni.A bedolgozás munkadíja egy 2-as max.Nem tudom mire rakja az aljzatbetont, de jó lenne víz és hőszigetelni, ebben az esetben hálózni is kellene.Akkor viszont elég lenne a 4 cm vastag betonréteg.
2014. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

- Én mindenképpen tennék bele betonhálót.

- Viszont megérdeklődném, hogy mennyiért hoznak ki kész betont, mert lehet, hogy jobban megéri.

2014. ápr. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kész beton ilyen kis menyiségben csak földnedves betont érdemes hozatni.,mert az nem olyan drága. Viszont azt is kell keverni vízzel, tehát ha erre lenne hely, akkor érdemesebb a sóder és a cement.
2014. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kész betont hozattam mixerrel.

Nálam annyit engedett le amennyi kellett, és a többit meg vitte máshová.

Csak el kellett húzni meg simítani.


Nincsenek szállítási költségek, nincsen rumli, nincsen kosz, nem kell betonkeverő, és nincsen maradék sóder meg maradék cement stb...

2014. ápr. 2. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!