Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne a tetőtér...

Mennyibe kerülne a tetőtér egy részének beépítése?

Figyelt kérdés
Ha egy 90 m2-es ház tetőterében két szobát és egy fürdőszobát szeretnénk kialakítani, tehát első lépésben nem az egész tetőteret beépíteni, és a tetőt teljes egészében lecserélni, az fűtéssel, nyílászárókkal együtt kb. mennyi pénzből jönne ki? A szobák kb 16-18 m2-esek lennének. Köszönöm.
2014. ápr. 9. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
3-4 milliócska mindenképpen kell rá, de csak az anyagköltség ennyi. A munkadíj sem kevés. Abban biztos vagy, hogy a ház alapja és falai elbírnának egy tetőteret? Statikussal vizsgáltasd meg előbb, mert össze fog repedni, ha rossz az alap.
2014. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, mindenképpen megvizsgáltatjuk, anélkül nem is adnak építési engedélyt. Ez egy hagyományos sátortetős kockaház, ami egyszer ki lett bővítve hozzáépítéssel. Úgy tudom, ezek a téglaházak elég masszívak: itt az utcában már többnek is beépítették a tetőterét, vagy emeletet építettek rá.

Köszönöm a választ!

2014. ápr. 9. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az 1960-as években épült, akkor már betongerendás, nem pedig deszkás-nádas a födém. Ahol régebben laktam, ott a szomszédos ház is így épült annak idején, de tetőszerkezetet cseréltek, beépítették, azóta repednek a sarkok, az épület süllyed. Rossz az alapozása. Most betont nyomatnak alája.
2014. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tavaly ősszel akartam venni egy kockaházat, amelyhez hozzáépítettek, ráfért volna egy felújítás, de nem lett volna rossz. Amikor felmentünk a padlásra, az ajtaja a kezemben maradt, a tető lécezése több helyen is behajlott (ez aztán beázhat). Hiába festettek, takarták el a hibákat, a tető árulkodott, nem vettem meg. Aki megvette, most akart tetőteret építeni, de nem lehet, rossz a ház alapozása. Ez is 1960-as években épült kockaház. Ha bárhol repedés van a falon, én nem kísérleteznék ezzel.
2014. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. 1 repedést látok, ez az egyik utcai ablak alatt ferdén fut le az alap irányába. Létezik módszer, ami megmutatja, milyen az alapozás, vagy ez teljesen bizonytalan?
2014. ápr. 10. 13:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Statikus meg tudja mondani, de az a legbiztosabb, ha leásol a fal mellett és megnézed. Ha apró kövek, lapos kövek vannak, de betonnak nyoma sincs, akkor a tetőtér beépítése előtt körbe kell ásni az alapot és folyékony betont alányomatni. Sajnos még ekkor is repedhet a válaszfalak mentén. És meg kell nézni, van-e betonkoszorú az ablakok, ajtók alatt és felette is.
2014. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. ápr. 11. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!