Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik téglából érdemes...

Melyik téglából érdemes építkezni?

Figyelt kérdés

Leier,Porotherm?Esetleg valami más...

Az biztos hogy téglából építek,és 38-as falvastagságúban gondolkodom...a 30-as Nekem egy kicsit karcsúnak tűnik



2014. ápr. 15. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudom, ez OFF, mert nem tégla, de esetleg?

[link]

2014. ápr. 16. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, mindkettő jól használható, az árkülönbség csak a marketing miatt van.

A majdani falad műszaki tartalma a döntésednek megfelelő, a kivitelezés színvonala meg a kőművesek hozzáértése szerinti lesz.

2014. ápr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Prágai Gábor ***** válasza:

Én is pont építkezés előtt állok. Most van tervezés alatt a házam.

Ez nekem is hatalmas kérdőjel, mert ugyebár vannak szuper hőszigetelő téglák amikre ugyebár szinte hőszigetelés sem kell. Így kimentem a mostani Construmára kiokosodni, és én a következőekre jutottam miután beszéltem a Porotherm és Mapei (most kezdtek el hőszigetelő rendszert forgalmazni):

Porotherm: Ugyebár azt mondta, hogy baromi jó hőszigetelő téglái vannak akár már a téglában gyárilag benne lévő 28cm -es közetgypottal és akkor már külső szigetelés sem kell, na meg bezárom a házat ha körbeszigetelem és nem tud lélegezni.

Mapei: tök jó hogy hőszigetel a tégla, de nincs semmi hőtároló értéke, mivel ezek fullra ki vannak könnyítve, tehát amilyen gyorsan felfűtöm az olyan gyorsan is tud távozni. Igen polisztirolnál valóban szellőztetni kell, de csak normális megszokott mértékben. Tehetek kőzetgyapotot és akkor légáteresztő lesz a falam.

Véleményem a a szellőztetés megoldására Aereco-nak van központi szellőztetőrendszere kb 200e. ft, azt is ott láttam a kiállításon.


Én úgy gondolom, hogy Porotherm NF38-as teszek polisztirol hőszigeteléssel + szellőztetőrendszert, így a párát, penészedést meggátolom (automata páraérzékelős)

2014. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!