Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit gondoltok erről az ötletről?

Mit gondoltok erről az ötletről?

Figyelt kérdés

Találtam egy Budapesthez közeli telket jó áron, némi panoráma is van, távol vannak a szomszédok.

Hobbim az autószerelés, emellett van néhány veterán autóm.

Egy modern kisebb csarnoképítésében gondolkodok, 200-250nm, amibe a műhely s garázs benne lenne, felette pedig a lakótér foglalna helyet. Rendes acélszerkezettel épülne, egy cég által, aki már több áruházat csinált.

Fűtés szempontjából, ha jól van szigetelve mennyire kedvező a fűtés vajon? Alapból ugye a könnyűszerkezetes házak kedvezőek ilyen tekintetben.

Mit gondoltok róla mennyire ésszerű gondolat?



2014. máj. 30. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én ezt nem kétszintes acélszerkezetként építeném meg. Külön építenék egy lakóépületet, és közvetlenül mellé egy acélcsarnokot. Mégpedig azért, mert a két funkció építészetileg tök más követelményeknek kell megfeleljen.


1) A csarnok és műhely lehet akár fűtetlen is, míg egy lakásra ma már elég szigorú hőszigetelési követelmények vannak. Továbbá, bármit is állítson a könnyűszerkezetes lobbi, egy készháznak kicsi a tömege, és ez hőtároló tömeg, illetve akusztikai szempontból is kedvezőtlen. A csarnoknál mindegy, az lehet abból.

2) Tűzvédelmi megfontolások: ha kétszintes épületbe akarod zsuppolni a két funkciót, akkor az egész cugehőr min. IV. tűzállósági fokozatba kerül, azaz a pilléreknek 30 perces tűzállóságot kell tudniuk. Acélpillér ezt védelem nélkül nem tudja, tűzvédő festék kell rá, vagy körbe kell burkolni, az meg pínzbe kerül. Ha a csarnok nem a lakás alá, hanem mellé kerül, akkor lehet önálló tűzszakasz, V. fokozat, és a min. 5 mm-es szelvényvastagságú pillér már védelem nélkül megfelel az immár csak 15 perces követelménynek. Hát nem csodás? Persze akkor meg a műhelybe vezető ajtónak kell D EI 60-at tudnia, de az már egy másik történet...


Szóval a lényeg az, hogy nem szerencsés tök különböző funkciókat azonos szerkezetbe tuszakolni. Annak nem örül sem az épületfizika, sem az akusztika, sem a tűzvédelem. Válasszuk el őket, és minden szerkezet tudjon annyit, amennyit neki tudnia kell.


Persze ez csak az én véleményem, más lehet máshogy látja.

2014. máj. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerencsére a telek amit néztem még így is lehetőséget ad a két külön épületre. Igaz lehet, elhamarkodtam a dolgokat.
2014. máj. 30. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!