Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Garázs építéséhez kell - e...

Garázs építéséhez kell - e építési engedély, (és/vagy) terveztetés, tervrajz?

Figyelt kérdés
2014. jún. 3. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen,minden ami csak kérhető a hatóság részéről .
2014. jún. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Jah,és ne térj el a rajzon engedélyezettől,mert kimennek átvenni,és ha valami nem úgy van.már nyomják is a kemény bírságot .

Utólag még a földhivatalba is be kell jegyeztetni .

Persze ez sem ingyen van .Kutya egy világ ez.

1 es voltam .

2014. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Természetesen kell.
2014. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert én viszont emlékszem olyan (még érvényben levő) szabályra (v. törvényre),hogy eng nélkül építhető, nem lakásként használt, 20- v 30 négyzetméteres (nem emlékszem pontosan, de keresem a cikket, itt volt az is a gyakori kérdésekben valamikor kb. 1 éve), gerincmagassága nem érheti el a 3 m- t (v. nem haladhatja meg). Ha megtaláltam a törvényt, visszajövök.
2014. jún. 3. 20:17
 5/10 A kérdező kommentje:

Na, meg is találtam : 50 köbméter, gerincmagasság 3m alatt, nem emberi tartózkodásra (úgymint lakás) használt (szerintem a garázs,mint melléképület ide tartozik). Az alábbi helyen, az 1. mellékletben le van írva.:

[link]

Akkor, most mi lehet az igazság?

2014. jún. 3. 21:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Kb. 52 - t kell kattintani a görgetősávon, ott van az 1. melléklet (a teljes dokumentum kb 110 kattintás - vagyis a felénél van kb.)
2014. jún. 3. 21:58
 7/10 A kérdező kommentje:
1. melléklet : Építési eng. nélkül végezhető építési tevékenységek 8. pont
2014. jún. 4. 00:24
 8/10 A kérdező kommentje:

Még mindig fenntartják-e a véleményüket azok, akik azt írták, hogy kell építési eng. garázs építéséhez?

(az 50 köbméterből kijön pl. egy 4 x 5 m alapterületű, 2,5 m magas épület, ami már egy nem is olyan kis garázs //is// lehet).

2014. jún. 4. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen kell, mert az építési szabályzat területileg van szabályozva.

Itt mifelénk a kocsibeállónak is kell, mert aminek teteje van, és lábon áll, arra kell engedély. Ja, és garázs csak házhoz építhető, külön álló nem.

Ehhez mit szólsz?


Szóval kérdezd csak meg a hivatalban. És elmondhatod nekik ezt a jogszabályt, ők megválaszolják neked, miért is kell engedélyt kérned...

2014. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon el tudom képzelni, hogy úgy van, ahogy #9 írja - és, hát részben meg is értem (frekventáltabb helyeken, ill. ahol a városképet /faluképet/ egy melléképület is befolyásolja). Pl. még azt is megértem, hogy bizonyos (nívósabb) helyeken nem engedik a különálló kis épületeket, mert rontja a városképet (mint ahogy #9 is írja, hogy náluk nem lehet külön). Nálunk (kis falu - de egy nagyobbhoz tartozunk) sok különálló garázs van (és én is ilyenben gondolkodom - mert nekem az lenne praktikus, és egyébként a faluképen nem rontana). Tehát jobb, ha a hivatalban kezdem, mert ezek szerint sokra megyek a törvényi paragrafussal, ha helyileg azt felülírhatják. Ez így elég érdekes - de hát M.o. -n vagyunk.
2014. jún. 5. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!