Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen csövet (anyagút)...

Milyen csövet (anyagút) javasoltok hideg- és melegvíz szállítására /fürdőszoba, konyha, stb/?

Figyelt kérdés
Fémből vagy műanyagból jön ki az ember olcsóbban?

2014. júl. 20. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Réz csövet.Manapság már szinte ezzel dolgoznak a szerelők .

A műanyag sem olcsó,főleg a kölönböző tartozékok

2014. júl. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

5 rétegű műanyagot, ún. Aluplex-et. Manapság már szinte csak ezzel dolgoznak a szerelők.

A réz sem olcsó.

:D

2014. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerelvényboltban műanyag csövet javasoltak, mikor elmondtam mit akarok. 90°C-ig bírja a meleg vizet és összeforrasztással (olvasztással) kötik egybe az idomokat, kb. 500 Ft/m, a könyökcsövek pár 100 Ft. Vajon tényleg megéri ez, illetve nem lesz belőle baj, szivárgás, stb...
2014. júl. 21. 14:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Van a merev műanyag [link] de azt se forrasztással, hanem ragasztva szerelik, bár szerintem egyre kevesebben használják.

Aztán van az 5 rétegű, más néven alupex, [link] hajlékony és préselt szerelvényekkel rakják össze. Ennek 300 ft. körül van métere, az idomok is kb. 5-800 körül megvehetőek.

[link]

Nálunk a szerelvényboltban lehet kölcsönözni présszerszámot hozzá.


Persze kissé drágábban lehet hozzá kapni csavaros roppantógyűrűs szerelvényeket is:

[link]

2014. júl. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

vagy 10 éve hallottam, hogy Németországban már évek óta nem engedélyezik az ivóvíz szállítására a rézcsövet. Lehet, hogy mendemonda...

Hallgass Harkonnenre!

2014. júl. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!