Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülhet Budapesten...

Mennyibe kerülhet Budapesten valami telkes kerületben egy 100nm házat nulláról építtetni?

Figyelt kérdés

A legmodernebb technológiákkal, a közüzemi szolgáltatásoktól amennyire csak lehet függetlenedni.


Napelem, esővíz a WC-hez, napkollektor, teljes automatizáltság, redőny, stb.


Hány évet kell gyűjteni egy ilyen házra?


Esetleg vannak már ilyen próbaházak?



2014. júl. 27. 18:47
 1/3 plajer tibor ***** válasza:

teljesen függetlenedni nem érdemes, de energia és víz felhasználásra érdemes figyelmet fordítani.


lehet esővizet tárolni öntözésre vagy wc öblítésre.

nap és földhő felhasználás is szóba jöhet nem túl drágán.


a 100 m2 alapterület vagy szintterület ???

Ha alapterület akkor hány szintről van szó ???

Pince, földszint , tetőtér ...../ ha ez mind van , akkor 3-ml kell szorozni mindent 300 m2 /


ha csak 1 db 100 m2 szintről van szó akkor az átlagos bekerülés brutto 160.000 ft/m2 + kert mondjuk 10% 16.000 ft

TEHÁT 17.600.000 FT /BRUTTO/ Drága belsőépítészettel ez kb. 200.000 ft /m2 + 20.000 ft azaz 22.millió + 5 millió medence. 27 Mft.


embereket nem szedhetsz össze, nincs "házilagos kivitelezés" Kell legalább egy legális vállalkozóval szerződni, E-NAPLÓT kell vezetni. Ha egynél több vállakozód lesz pl. 2 db akkor már MŰSZAKI ELLENŐRT is kell fogadnod.

2014. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egy szint. Igen, geotermikus fűtés jó ötlet, épp most láttam egy sportolót, aki vidéken már 2007 -ben így építtette a házát.


Csak nem tudom, hogy azt mindenhol ki lehet-e használni.

2014. júl. 27. 20:14
 3/3 plajer tibor ***** válasza:
többféle geothermikus hő kinyerés is van. Én az egyszerűbbnek vagyok a híve.Csőkígyó letekerése a kert alá és a ház alá. A mélyfúrás /100 m/ nagyon drága 1 kút kb. 1 millió. Bonyolult gépészet is kell hozzá. A csőkígyóshoz vannak nagyon szellemes és spórolós alkalmazások.
2014. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!