Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri a mai világban új...

Megéri a mai világban új házat építeni?

Figyelt kérdés

Fiatal házaspár vagyunk és szeretnénk már egy saját otthont. Jelenleg még a szüleimmel lakunk. A kérdés az, hogy vegyünk-e használt családi házat, vagy építsünk magunknak egyet.

Telket nem kéne venni, mert a szüleim háza mellett bőven elférne még egy.

Ha egy lakhatóbb használt házat vennénk, akkor valószínűleg ahhoz is kéne felvennünk hitelt, plusz még fel is kéne valamilyen szinten újítani.

Az én álmom egy kb. 80 nm-es mediterrán típusú ház lenne.

Körülbelül 6 M Ft-unk lenne a házra, amit hitel nélkül tudnánk állni (akár vennénk, akár építenénk). Viszont ha a szüleim mellett építkeznénk, akkor nagyon kényelmesen el tudnánk élni a szüleimmel amíg lakható nem lenne az új ház. Tehát valamilyen szinten előnyből indulnánk, hogy nem kell addig sem albérletet fizetni...

Milyen áron lehet felhúzni egy ekkora házat, mint amit írtam? ( Kb.80 nm, egyszintes, mediterrán stílusú)

Linkelek néhány képet, ilyen lenne az álmom:

[link]


[link]



2014. aug. 3. 09:13
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem befektetés! Megéri új ruhát venni, mikor lehet a turkálóból is öltözködni? Kb ilyen a kérdésed első fele.


6 MFt nagyon kevés. Nem tudom felétek milyenek az ingatlan árok, de nálunk ennyiért maximum egy társasházi garzonlakást adnak. És most nem is a budapesti Rózsadombról írtam, csak egy vidéki városról.

Az üres közműves 400-500m2-es pici telkeket is 15-20M körül árulják felénk. De ez nektek már megvan, ez nagy előny.

A ház felépítéséhez (igényektől függően, mert akár csak a gépészeten is lehetnek milliós különbségek) minimum kétszer, de inkább háromszor ennyi pénzre lenne szükség.

2014. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igen, ennyi pénzből nálunk is csak panellakást lehetne kapni. Tíz millió alatt nem nagyon vannak családi házak, csak olyanok, amikre egy teljes tatarozás illene. Kb. 10-17 millióba kerülne egy olyan családi ház, amiben lenne ráció. De a felújításra, átalakításra is rengeteg pénzt el lehet költeni. Ezért vagyunk nagy gondolkodásban.
2014. aug. 3. 10:06
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Merre laktok?
2014. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nógrád megye, Salgótarján
2014. aug. 3. 10:42
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Nógrádban sem építed fel ezt a tip házat! Venni sem tudsz. Akkor van nagyon nagy előnyöd, ha közvetlen ismerősök rokonok szakemberek_kőműves, burkoló, ács, villanyszerelő közp-fütés... De nagyon kevés az olyan család!
2014. aug. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
A 6 M elég kevés. Abból Max tető alá tudod hozni,ha mindenből a legolcsóbbat veszed.És nagyon sok saját munkát fektettek bele. De az öreg háznál akkor is jobban jártok az újjal.Mert ma "élvezet "az építkezés .Nagyon super anyagok,stb,vannak az építkezésben. Össze sem lehet hasonlítani egy öreg ,70%-ban kispórolt anyagokból összerakott , "tákolt " házzal. A tákoltat a mai építésű házakhoz értem. Csak 1 példa: Az én házam alapjában 150q cement van. Az 1-ik rokon alapozáskor fel volt háborodva,hogy mi ez a pazarlás ! Mert az ő 80-as években készült emeletes házában ,összesen nincs ennyi cement. Érted mire gondolok az új házzal. Ezek az épületek,ha katasztrófa nem éri 250-300-évig álni fognak. Ha veszel 1 öreg házat,azt most felújítod,és valószínű hogy 25-30-év múlva újra fel kell újítani,mert nincs megfelelően felépítve!
2014. aug. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Egy új ház félkészen kb. 10-15 milla, plusz telek, jegyző, bekötés, stb. költségek, és amit még akarsz mellé - garázs,pince.

Kulcsrakészen ugyanez 20-nál kezdődik.


Személyes véleményem az, hogy 80 m2 édeskevés egy 4 fős családnak, lévén ilyenben nőttem fel. Egymás kerülgetése, nyomorgás az egész. Ha 1 gyermeket terveztek, akkor mondjuk elegendő lehet, de 4 főre min. 100m2-esben gondolkodnék.


6M kezdőtőkének elég, ha van állandó, biztos munkahelyetek, megfelelő fizetésetek, erre már kaptok hitelt.

2014. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
46%

Én nem ismerem etnikum szempontból a környéket,pedig sokat jártam oda,de tudom,hogy vannak rossz részek .Nézz körbe itt,sok az OTP-s ház,amiből még lehet alkudni és akkor már csak a felújításra kell esetleg hitelt felvenni.Ahogy nézem,jobban jöttök ki anyagilag,ha vesztek egy használtat és inkább áldozok rá 2-3 milliót megcsináljátok.

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért, izé, szóval, a linkeltekre... hogyismondjam... jó 10 milliót rá kellene költeni, hogy élhető állapotban legyenek....


1. tető komplett cseréje, falak újraszigetelése (légyszi tekintsd meg az első képen hogy penészedik alul-felül a gyerekszoba - ez a megfelelő külső szigetelés hiánya!), padlók cseréje, falak újrafestése (könyörgöm az első linken egy 30 centis keretben a gyerekszobában le sincs festve a fal...), fürdőszoba újracsempézése (rohad a fuga a képeken)


A 2.-3. link említésre sem érdemes, olyan rossz állapotban van, hogy felújítani többe kerülne, mint újat építeni, gyakorlatilag a téglán kívül semmi nem használható benne, egy cigánytelep az egész...


A 4.-en ugyanazokat a munkálatokat kellene elvégezni, mint az elsőn.

2014. aug. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
96%

Ne értsd félre, amit írok, és ne is háborodj fel miatta. A kérdésed alapján még nagyon fiatal vagy, ebből kifolyólag kevésbé tapasztalt.

Az ember, ha megházasodik, elköteleződik egy új, másik élet irányába, leválik a szüleiről, és önállósodik.

Az, hogy a szüleid közelében akarsz maradni (egyazon vagy szomszédos telken) nagyon aranyos, csak nem biztos, hogy 10 év múlva is jó lesz, ha anyukád mindenben tanácsot fog majd adni, és mindent látni fognak, ami veletek történik.

A másik, amin el kellene gondolkodnod, hogy "az én szüleim", "az én szüleim telke", "az én álmom" mellett hol van a férjed szándéka és élete. Kicsit gondolj bele abba, hogy NEKI milyen a te szüleiddel egy telekre zárva (még akkor is, ha szereti őket).


Ha pusztán pénzügyileg nézzük: 6 M ft önrész nem rossz, de tekintettel a pályakezdő (vagy fiatal) mivoltotokra, arra, hogy sanszos, hogy előbb-utóbb gyermeketek is születik, és arra, hogy É-K Magyarországon nehezebb elhelyezkedni egy elbocsátás esetén, mint mondjuk Budapesten, azt javasolnám nektek, hogy ne vállaljátok túl magatokat hitelfelvétellel.

Van 6 M-tok, vegyetek max. 8-9 M-ig lakást, vi. 2-3 M hitelt vegyetek fel 5-7 évre. Pörgessétek vissza, és majd utána, ha még stabil a kapcsolatotok, és a további jövőt is együtt képzelitek, vesztek egy mediterrán álomlakást.

2014. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!