Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zsákos beton vagy sóder+cement?

Zsákos beton vagy sóder+cement?

Figyelt kérdés
Készíteni akarok egy 90cm mély x 80cm hosszú x 65cm széles betontömböt. Készíthetem ezt zsákos száraz betonból is? Viszonylag nagy terhelést kell bírnia a betonnak.

2014. aug. 29. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik szimpibb ! A zsákos drágább.
2014. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Az otthon kevert meg erősebb, ha nagy szemcsés sóderből csinálod.
2014. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Ha nagy terhelést kell hogy kibírjon akkor inkább a házi keverésűt ajánlanám. Természetesen a zsákos is lehet olyan erős, de a tapasztalatok ezt nem mindig igazolják. Ja, és drágább is a zsákos...
2014. szept. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, házi keverésnél maradok. "nagyszemű" sóder + piros zsákos cement 3/1 arányban.
2014. szept. 3. 13:26
 5/7 anonim ***** válasza:
1-es v ok. Az nagyon erős anyag ! Hová,v mire akarsz olyan betont ?
2014. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úszókapu betontuskónak lenne...keverjem gyengébbre?
2014. szept. 4. 07:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán jó a 2 v 2,5q keverés. Ha igazán jót akarsz akkor inkább vasald be. De a tolókapunál a teljes súly nem csak arra a tömbre esik. Az a tömb inkább a motor miatt van,hogy onnan adja át a toló ill a húzó erőt. Tehát feszegeti. Én inkább vas szerelést raknák bele. A 90 mélység meg a fagy határ miatt kell,hogy ne emelje meg a fagy .Oda is a 80cm mély bőven elég! És nagy tévedés,hogy a durva /nagy/ szemű sóderből erősebb a beton,minnél apróbb a sóder annál tömörebb sűrűbb a beton tömege és ezért erősebb is a beton. 1-es voltam.
2014. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!