Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kb fél éve betonozták le a...

Richy68 kérdése:

Kb fél éve betonozták le a kocsibeállót. Az első 10 m-en minden ok, a többi helyen egyszerűen porlik szét, illetve lyukak, gödrök keletkeznek. Olvastam betonjavítókról. Valóban jók lehetnek? Vagy milyen megoldás van a javítására?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtették belőle a cementet. Nincs más hátra, fel kell verni és újrabetonozni.
2014. okt. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leaszfaltoztatod,vagy újra önteted.
2014. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy a 10m utáni részben valóban kevesebb a cement, vagy ez a rész megégett. Nem volt elég alkalommal meglocsolva, és nyári meleg volt. Sajnos, csak akkor rögtön lehetett volna lekenni, ha észreveszed, és nem olcsó mulatság...

Nekem is eltolták a mesterek, nyomómintával nyomott beton járdám és kocsibeállóm van. Amikor a dilatációs hézagokat vágták bele flex-szel, akkor kivételesen otthon voltam, és láttam, hogy bár minden alapanyag úgy volt benne, ahogy én mondtam, de ritkábban locsolták az első napokban, mint kellett volna, és megégett a beton. Egy erősebb cipővel csuszkorálva a felületén is látszott, hogy kopik. A 28 napos kötési időig még én locsolgattam bőszen, aztán amikor megszáradt akkor a felületébe az alábbi linken látható anyagot dolgoztam be:

[link]

2014. okt. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát ha szerencséd van, akkor tényleg csak megégett a felület, és elég lekenni.

Ha nincs szerencséd, akkor télen a fagy úgy szétnyomja, hogy az egészet fel lehet majd söpörni egy szemeteslapátra.

Bontsd meg a szélénél a földet, és próbáld meg egy csavarhúzóval az alját. Ha ott is porlad, akkor nem érdemes pénzt költeni a megerősítésére.

2014. okt. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem írtam le sajnos a kérdésben, hogy igen nagy területről van szó: 30m x 3 m, és van olyan rész ahol 15 cm-es a beton. Ezt felszedni.... Az aszfaltozással pedig az a gondom,h egy újabb kb 5 cm-es szintemelés, már gondot okozhat, mert le lett parkosítva minden mellette a szintek figyelembe vételével. Megnézem a Mapei cuccot, valamint neki ugrok csavarhúzóval az aljának. A cement mennyiség ugyan úgy lett kiszámolva, mint a "jó" 10m-en. A kőműves azt mondta, hogy attól 10 métertől másik cementfajtát használt. Lehet,h nem vette figyelembe annak a minőségét vagy tulajdonságait? Ja igen, és azon a nagy részen, ahol gáz a bejáró egy ideig kékes-szürke volt a felület...
2014. okt. 4. 03:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor a cement lesz a hunyó. Ha megvan a számla, és esetleg másnak is volt/van erre a típusú cemetre panasza, be lehetne perelni a gyártót/forgalmazót, hogy a helyreállítást térítse meg.

Nézd meg oldalról, de valószínűleg nem csak a tetejét érinti a hiba.

2014. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!