Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mínuszban lehet külső téglafal...

Mínuszban lehet külső téglafalat építeni? Meg fog kötni rendesen?

Figyelt kérdés

2014. nov. 27. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Legalább +5 fok legyen a kötés ideje alatt..
2014. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Télen az építőipar alapból halott ügy, egyedül belső munkák azok amik még működhetnek, a falazás 0 celsius alatt már esélytelen bár megkötne az anyag még -1 vagy -2 fok körül de a kötő anyagban lévő víz könnyen eljegesedhet kristályossá válhat ami rontja a minőségét tehát az a fal nem lenne valami tartós.


A betonozás is -5 celsius fokig végezhető, sajnos volt már részem betonozásba -3 fokba mivel extra sürgős helyzet volt és én a cégnél jobbára raktáros voltam meg gépkarbantartó és anyagbeszerző, meg fuvaros, de olyan szinten volt sürgős a meló hogy mind a három brigádot berendelték ami összesen 20 fő volt, plusz engem is a raktárból meg egy másik srácot aki 2 naponta járt be hozzánk alkalmi munkára mivel ő 12 órás műszakban dolgozott egy kollégium portásaként és annyira megvolt szorulva hogy a pihenőnapjaiban segédmunkásként jött hozzánk dolgozni, javarészt nálam volt beosztva ha olyan munka volt amit egyedül sokáig tartott volna elvégeznem, meg ameddig fuvarom volt addig ő tartotta a frontot a raktárba ha anyagot adott ki, vagy fogadott be. És még őt is berendelték munkára amikor alapból nem kellett volna bejönnie dolgozni, meg sok embert is a kényszer szabadságról rendeltek be reggel 8 órára hogy minél előbb eltudjuk kezdeni, és hiába volt fagy -5 fokig lehetett betonozni elég kemény volt a munka, igaz én a betonkeverőnél voltam és talicskával hordtam a betont olyan helyekre ahová csak így lehetett beférni mivel mozogtam így elég jól eltudtam viselni, s nagyon figyelték a hőmérőket mert ha mínusz 5 fok alá hűlt volna akkor tönkrement volna az egész. Akkor falazni is kellett volna de azt már nem merte a főnök bevállalni.

2014. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen lehet, ilyen időben még simán szoktuk keverni, ha hidegebb van, akkor [link]

ezt az adalékot szoktuk hozzá rakni.

2014. nov. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Nos, a párom építkezésen dolgozik és van hogy télen-nyáron betonoznak. A cége általában csak a külső falakat húzza fel a belső munkákat már más végzi. Szóval akár hány fok van akár -10 fokban is ugyan úgy betonoznak mint +30 fokban. Egyszer kérdeztem, hogy nem fagy szét a beton? Kicsit furán nézett rám és csak annyit mondott, hogy már egy ideje feltalálták a fagyálló betont.

Szóval ha megfelelő anyagot használsz akkor nem lesz semmi baj.

2014. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
adalékkal mínuszban is csinálhatod
2014. nov. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 lalalalalalala és la ***** válasza:
Télen ugyanúgy lehet dolgozni, csak a megfelelő adalékszereket kell használni. Így egy kicsit drágább, de nem jelentősen. Egyébként inkább ilyenkor mint a nyári 40 fokban. +25 fok felett nem lehetne dolgozni adalék nélkül, mert akkor megég a beton vagy a habarcs. Az első szerintem csak a saját szemszögét nézte, hogy fázna ha ki kellene mennie a hidegbe.
2014. nov. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat! Egy kicsit megnyugodtam.
2014. nov. 27. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:

betonozás nem egyenlő falazás...

A fagyálló adalék megoldja, hogy ne legyen gyengébb a fal, ha megköt, de attól még mínuszban nem fog kötni az anyag. Betonnál nem akkora gond, de falnál...

Volt hogy (honvédségnél) -20 alatt falaztunk: az alsó sor téglát már nem lehetett igazgatni, mert (az adalék ellenére) összefagyott. Így a fal nem lett túl függőleges. Pár nap múlva, mikor jött az olvadás, összedőlt az egész (10-es belső válaszfalak).

2014. nov. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!