Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megoldható/biztonság ez egy...

Megoldható/biztonság ez egy panelban? Ha igen, kell hozzá valami engedély?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel, hogy van 2 lakásom egy panelban egymás alatt (pl. 1.emelet/1 és 2.emelet/1).

Egy panel szerkezetét tekintve megoldható, illetve biztonságos az, ha én a 2 lakást egy részen a plafonon keresztül egybenyitom azért, hogy lépcsőn lehessen a lakások közt közlekedni? Konkrétan úgy, mint ha egy emeletes ház lenne, csak itt mondjuk a lomosból menne fel a másik szoba lomosába egy csigalépcső.


Valamint ha ez technikailag kivitelezhető, kell hozzá valami engedély?



2014. dec. 30. 20:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Ilyenről még nem hallottam,nem hinném ezt engedélyezné bár ki 1 panelban.
2014. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Bárki? Ha itt a többi lakóra gondolsz, saját tulajdon a 2 lakás, szerintem nekik semmi közük hozzá, hogy én mit csinálok a saját területemen :)

Engedély alatt olyasmire gondoltam, hogy önkormányzati engedély, vagy hasonló.


Egyébként én már hallottam arról, hogy valaki ilyet akart csinálni, de ő teljes 2 emeletet akart egybehozni. Csak nem tudom, hogy az az ügy hogy végződött.

2014. dec. 30. 20:29
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
engedély biztos kell. És szerintem kivitelezni is kitudják, de meg kell terveztetni
2014. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Mert azt tudom, hogy adott emeleten egybe lehet bontani lakásokat. Boltív a közfalra, és kész. Erre már láttam is példát, így volt együtt 3 lakás egy emeleten.


De hogy ugyanez felfelé is megoldható-e...na ez a kérdéses :)

2014. dec. 30. 20:31
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

Van olyan panel-lakóház észak-Pesten ahol gyárilag lehet a lakáson belül felmenni az emeletre...de ez gyári.

Amúgy ezt nem fogják engedélyezni, csak az oldalfalat.Azt sem akárhol...

2014. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
40%
sajnos sok mindent nem jól tudsz, és rossz a felfogásod! Mi az , hogy az ott élő lakosoknak semmi bele szólásuk nincsen! Továbbá? Boltívet raknak...stb! Tudnod kellene, hogy teherhordó falazat, vagy válasz falazat, mi, mit bír! Ha nem vagy tisztában ezekkel, akkor javaslom fordulj építész mérnöki irodához! Nagyon nagyon sok inden kell a tervedhez!
2014. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem sem olyan egyszerű, amint képzeled. Oké, kivágod a plafont, lehet ezzel egy fontos szerkezeti elemet bontasz meg. Lesz egy földrengés, és ez esetleg nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az épület károsodik. Akkor mi lesz?
2014. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Statikus véleményét kérd ki! Terveztesd meg! Később egybe akarod eladni?
2014. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ahhoz földrengés ! Elég egy minimális süllyedés az épületen valahol! Csak nézd meg a daruk szerkezetét! Rengeteg apró tartó van benne ide oda és azt hinné az ember hogy nemsok értelme van. Holott több 10 tonnát emelnek meg vele. Ha ezekből 1 kis tartó is hiányozna akkor nagymértékben gyengülne a darutartó teherbírása. És ebből komoly probléma lehetne!
2014. dec. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Kérdésedre válaszolva: Igen. megoldható. Ami szükséges hozzá:

-Építési engedély (ehhez: statikai engedély, kiviteli terv)

-Felelős műszaki vezető

-Hozzájárulás az épület ingatlankezelője részéről, mivel társasház, tehát az épületben lévő összes lakás tulajdonosa beleszólhat.


Csináltam már ilyet kivitelezőként két alkalommal, egyszer a 7. és 8. emelet között, és egyszer a magasföldszinti lakás lett összenyitva az alatta lévő üzlethelyiséggel(gyógyszertár).

2014. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!